„Beyond time / Poza czasem” - prezentacja multimedialna - dokumentacja fotograficzna prac powstałych podczas rezydencji

1 września do 9 października 2011


Od 1 września w kawiarni Aquarium w Galerii Bielskiej BWA na ekranie telewizora LCD można będzie obejrzeć prezentację multimedialną, będącą dokumentacją fotograficzną międzynarodowych rezydencji artystycznych „Beyond the time / Poza czasem", organizowanych przez Galerię Bielską BWA od czerwca do września 2011 roku.

W rezydencjach wzięło udział sześcioro artystów, którzy w wybranym przez siebie czasie stworzyli projekty z dziedziny sztuki site-specific, czyli tworzonej z myślą o funkcjonowaniu w precyzyjnie określonym miejscu - w tym przypadku w przestrzeni publicznej Bielska-Białej, w kontekście historii i charakteru tego miasta.

Tita Salina & Irwan Ahmett z Indonezji przeprowadzili warsztaty z uczniami z Liceum Plastycznego w Bielsku-Białej, które były kontynuacją projektu „Urban Play" rozpoczętego przez nich w 2010 roku w Dżakarcie. Yasuaki Onishi z Japonii stworzył w przestrzeni Galerii instalację pt. „Volume of Brick", wykorzystując folię polietylenową i klej stosowany na gorąco. W Parku Ratuszowym Esperanza Cortes, amerykańska artystka kolumbijskiego pochodzenia, ułożyła z kamieni około czterometrową ażurową różę. W kilku miejscach publicznych w mieście Michael Vincent Manalo z Filipin zaprezentował light boxy z surrealistycznymi fotografiami Bielska-Białej. Z kolei holenderski artysta Guy Bosch, znany również jako DJ Paradwaas, stworzył multimedialny performans, a także zagrał w kilku bielskich i krakowskich klubach.

Od 2 października 2018 uruchomiony został nowy serwis galerii pod adresem: http://galeriabielska.pl/
_____________________________________________________________

Stara strona stanowi archiwum galerii: http://archiwum.galeriabielska.pl
Przekierowania z głównej strony

>>

Nasze profile:

 

Facebook galerii     instagram galerii     YouTube galerii

 

Google Open Gallery

__________________________

Biuletyn Informacji Publicznej

>>