ONDREJ SMEYKAL / DOMINIK MUSZYŃSKI

środa, 3 października, 19.00 (wstęp wolny)
koncert w programie Festiwalu sztuki czeskiej


________________________________________________________________________

Koncert w wykonaniu dwóch niezwykłych muzyków: pochodzącego z Czech wirtuoza gry na didgeridoo Ondřeja Smeykala, oraz Dominika Muszyńskiego, grającego na wszelkiego rodzaju instrumentach perkusyjnych.

Ondrej Smeykal, całkowicie poświęcając się instrumentowi i wypracowując oryginalny styl gry, „tworzy" jednoosobową orkiestrę didgeridoo. Od ponad dwóch dekad Ondrej rozwija i definiuje na nowo swoje własne unikalne podejście do didgeridoo. Grając na długim, sięgającym nawet czterech metrów długości didgeridoo, uzyskuje wyjątkowo głębokie tony i szerszy zakres dźwięków i podtekstów niż na standardowych didgeridoo. Każda kompozycja, czy też piosenka, jak mówi artysta, jest bardzo odmienna w stylu, począwszy od break-beatu i organic didgeridoo techno, aż po trance, ambient i wszystko pomiędzy gatunkami.

Dominik Muszyński od 1991 roku zajmuje się muzyką i upowszechnianiem kultury etno, gra na wszelkiego rodzaju instrumentach perkusyjnych, a w szczególności na bębnach (conga i djembe). Jest liderem zespołu WADADA (czyt. ładada), z którym koncertuje w całej Polsce i nie tylko. Projekt ten związany jest z perkusyjną muzyką etniczną z Afryki Zachodniej, Kuby, Jamajki, Brazylii, Gruzji, Azji, Australii, Bliskiego Wschodu i był jednym z pierwszych zespołów tu, w kraju nad Wisłą, uprawiających taką muzykę.

 

Ondrej Smeykal, fot. Dawid Rojek

Dominik Muszyński, fot. Dawid Rojek

 

Znajdujący się w programie Festiwalu sztuki czeskiej koncert zainauguruje realizację muralu na fasadzie Galerii Bielskiej BWA. Pomysłodawczynią i realizatorką muralu będzie artystka Małgorzata Rozenau. Ondrej Smeykal będzie współrealizatorem dzieła.

Więcej o muzykach:

Ondrej Smeykal >>
Dominik Muszyński >>

 

Wróć do Festiwalu sztuki czeskiej >>

Od 2 października 2018 uruchomiony został nowy serwis galerii pod adresem: http://galeriabielska.pl/
_____________________________________________________________

Stara strona stanowi archiwum galerii: http://archiwum.galeriabielska.pl
Przekierowania z głównej strony

>>

Nasze profile:

 

Facebook galerii     instagram galerii     YouTube galerii

 

Google Open Gallery

__________________________

Biuletyn Informacji Publicznej

>>