KONCERT JAZZOWY

WIDE OPEN TRIO
piatek, 21 czerwca, godz. 20.00
W programie Przesilenia Letniego w Galerii Bielskiej BWA (21-22 czerwca)

Koncert Wide Open Trio podczas Przesilenia Letniego w Galerii Bielskiej BWA (21 – 22 czerwca 2013) – film Leszka Buzderewicza na YouTube >>


______________________________________________________________________________

Koncerty jazzowe w Galerii Bielskiej BWA, to cykl koncertów prezentujących różne odmiany jazzu w wykonaniu młodych muzyków związanych z Wydziałem Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach. Koncerty odbywają się w czwartkowe wieczory, organizowane są przez Fundację Kultury „Kalejdoskop” we współpracy z Galerią Bielską BWA. Koncerty są współfinansowane przez Gminę Bielsko-Biała.

_______________________________________________________________________

czwartek, 21 marca 2013, godz. 19.00

Aga Kiepuszewska – „Silence”

& Nikola Kołodziejczyk (piano)

 

Okładka płyty Agnieszka Kiepuszewska urodziła się w Słupsku. Obecnie mieszka w Katowicach. Droga jej muzycznych poszukiwań rozpoczęła się od studiowania dyrygentury chóralnej w Poznaniu oraz muzyki dawnej i kompozycji w Rzymie. Obecnie artystka studiuje wokalistykę jazzową na kierunku Jazz i Muzyka Estradowa w Akademii Muzycznej w Katowicach.

Na koncercie w Galerii Bielskiej BWA wokalistce towarzyszyć będzie pianista Nikola Kołodziejczyk. Zaprezentują utwory z najnowszej płyty Agi Kiepuszewskiej „Silence”, nagranej w 2012 roku ze znakomitymi kompozytorami młodego pokolenia: Maciejem „Kocinem” Kocińskim, Nikolą Kołodziejczykiem oraz Kamilem Urbańskim. Muzyka z tego debiutanckiego albumu wydanego przez Agencję Fonograficzną Polskiego Radia jest wyrazem fascynacji artystki różnymi stylistykami muzycznymi, m.in. piosenką poetycką czy też elektronicznymi eksperymentami i improwizacją. Autorką większości tekstów jest Aga Kiepuszewska (wyjątkiem są dwa wiersze Czesława Miłosza). 

Więcej o wokalistce >>

Fotorelacja z koncertu >>

Aga Kiepuszewska w Bielskiej Telewizji Internetowej /Regionalna TV>>

__________________________________________________________________

 

czwartek, 25 kwietnia 2013, godz. 18.00

Lichtański Sound Lab

Lichtański Sound Lab na Zadymce Jazzowej 2013, fot. Barbara AdamekFormacja Lichtański Sound Lab ma na swoim koncie najwyższą nagrodę dla młodego zespołu jazzowego w konkursie 15. Bielskiej Zadymki Jazzowej w Bielsku-Białej – „Aniołka jazzowego 2013”. Tworzą ją muzycy kończący studia w Instytucie Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach: Michał Szkil (fortepian), Michał Kapczuk (kontrabas), Szymon Madej (perkusja) oraz Wojciech Lichtański (saksofon).

Zespół został założony w 2012 roku przez saksofonistę i kompozytora Wojciecha Lichtańskiego. Grupa czerpie inspiracje z muzyki amerykańskiej, skandynawskiej oraz słowiańskiej. Stylistykę zespołu cechuje duża ekspresja połączona z elementami free jazzu i mainstreamu. Lichtański Sound Lab jest w trakcie tworzenia materiału na swoją pierwszą autorską płytę. Każdy z muzyków ma duży dorobek artystyczny (liczne płyty, nagrody na festiwalach międzynarodowych, współpracę ze znaczącymi postaciami polskiego jazzu, oraz sceny aktorskiej czy popowej). Lichtański Sound Lab został zaproszony do zagrania koncertu na Jazz Meeting Berlin 2013.

Fotorelacja z koncertu >>

_________________________________________________________________________

czwartek, 23 maja 2013, godz. 18.00 (wstęp wolny)


Matusik & Ghostman

Grzegorz LulekGrzegorz Lulek (Ghostman)jest wokalistą i saksofonistą.

Od trzech lat przy pomocy loopera i efektów gitarowych tworzy muzykę na żywo, używając głosu jako jedynego instrumentu.

Zafascynowany jazzem i afrykańskim etno, tworzy muzyczne przestrzenie pełne improwizacji.

 

 

 

 

 

 

 

 

Piotr MatusikPiotr Matusik jest pianistą i kompozytorem. Na fortepianie i instrumentach klawiszowych gra od 15 lat. Swoją edukację muzyczną rozpoczął mając osiem lat. Student Wydziału Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach. Wraz ze swoim MDM Trio zdobył II miejsce na International Jazz Contest 2011, oraz wyróżnienia w Międzynarodowym Konkursie Improwizacji Jazzowej w Katowicach (2010).
Duet współpracuje ze sobą od roku tworząc niezwykle zmysłową muzykę, mieszankę euforii i nostalgii.

 

Zdjęcia z koncertu >>

Koncert w czerni i bieli >>

_______________________________________________________________________

piątek, 21 czerwca 2013, godz. 19.30 (wstęp wolny)


Wide Open Trio


Trio tworzy trójka uzdolnionych twórców, dla których muzyka to sposób na życie i ogromna pasja. Zaangażowanie, indywidualne podejście, a przy tym poczucie humoru, gwarantują wysoki poziom każdego koncertu. Muzycy zaprezentują autorski program oraz znane standardy jazzowe we własnych, oryginalnych aranżacjach. Formacja z wielkim powodzeniem wykorzystuje takie style muzyczne, jak jazz, groove, funky i latin.
Ciekawe aranżacje, swoista mieszanka stylów granej muzyki wzbogacona prawdziwym brzmieniem instrumentów sprawia, że występy zespołu zawsze spotykają się z uznaniem publiczności. Muzycy wchodzący w skład zespołu to studenci i absolwenci Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach, mogący się pochwalić współpracą z wieloma znanymi muzykami na arenie międzynarodowej i ogólnopolskiej, oraz licznymi osiągnięciami na różnych festiwalach, konkursach i koncertach w kraju i za granicą.
Trio zagra w składzie: Piotr Matusik (piano), Mateusz Gremlowski (bass), Michał Dziewiński (drums).

 

Wide Open Trio

 

Koncert w programie wydarzeń Przesilenia Letniego w Galerii Bielskiej BWA >>

Fotorelacja z koncertu >>

______________________________________________________________________

 

Organizatorzy:

Kalejdoskop

 

Galeria Bielska - logo

 

Więcej o wydarzeniach organizowanych przez Fundację Kultury "Kalejdoskop" na jej profilu facebookowym!

Koncerty współfinansowane z budżetu Gminy Bielsko-Biała.

nowe logo Bielska-Białej

 

 

Od 2 października 2018 uruchomiony został nowy serwis galerii pod adresem: http://galeriabielska.pl/
_____________________________________________________________

Stara strona stanowi archiwum galerii: http://archiwum.galeriabielska.pl
Przekierowania z głównej strony

>>

Nasze profile:

 

Facebook galerii     instagram galerii     YouTube galerii

 

Google Open Gallery

__________________________

Biuletyn Informacji Publicznej

>>