TyDzień Tańca 2017

28 kwietnia - 19 maja 2017


 

_______________________________________________________________________

29 kwietnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Tańca. W Bielsku-Białej dzień ten wzbogacany jest wydarzeniami realizowanymi w projekcie TyDzień Tańca, wszechstronnie promującymi sztukę baletu, jednoczącymi wokół idei tańca artystów wielu dyscyplin, a także samych bielszczan. Od 2008 roku TyDzień Tańca organizowany jest przez Studio Tańca Entrée. Pomysłodawczynią, organizatorką i uczestnikiem wielu wydarzeń jest Aleksandra Skowrońska, tancerka i założycielka Studia Tańca Entrée. Tydzień wypełniony jest spotkaniami, wykładami, warsztatami i wystawami, odbywają się plenery, happeningi, ukazują się wydawnictwa i druki.

Paweł Mszyca, Doskonałe

 

Tegoroczny 10. TyDzień Tańca upływa pod hasłem „Ciało, myśl, uczucia".

W trakcie jubileuszowego Tygodnia odbędzie się m.in. wernisaż wystawy fotografii Pawła Mszycy pt. "Doskonałe" (Klubokawiarnia Aquarium, 28 kwietnia, 18.00). Po wernisażu odbędą się koncert skrzypcowy Piotra Sadowskiego i wykład filozofa Wiesława Wójcika. W sobotę, 29 kwietnia o godz. 10.00 w Galerii Bielskiej BWA odbędą się warsztaty plastyczne, które poprowadzi Małgorzata Krzempek. Uczestnicy wykonają fragmenty kostiumów dla młodych tancerek i tancerzy, którzy wystapią w rolach postaci z baśni muzycznej Siergieja Prokofiewa "Piotrus i wilk". Głośne czytanie baśni i jej interpretacja taneczna rozpoczną się tuż po zakończeniu warsztatów.

"Człowiek żyjący w z zgodzie z samym sobą, uważa swoje ciało za piękne i użyteczne, rozumiejąc je, ceniąc i pracując nad jego rozwojem.
Fizycznie zdrowy, psychicznie ożywiony, czujący, kochający, skory do zabawy, autentyczny, twórczy, produktywny, odpowiedzialny, stojący na własnych nogach, kochający mocno, walczący fair i skutecznie - jest w równie dobrym kontakcie ze swoją czułością jak i ze swoją siłą, potrafi je odróżnić. Jeśli potrafimy kochać siebie samych, to zwykle potrafimy także kochać innych.
W świecie, w którym dominuje chęć posiadania, sztuka życia (dobrego życia) nie jest łatwa do opanowania. Warto poświęcić chwilę na kulturę wyższą, odkryć lub odszukać piękno tak bardzo związane z ciałem, czyli sztukę baletu. Nagrodą jest piękniejsze życie, które warto przeżyć w pełni świadomie".
                                                                                               Aleksandra Skowrońska

Fotodokumentacja >>

TyDzień Tańca będzie nieco wydłużony w czasie - w maju w Galerii Bielskiej BWA odbędą się wykłady teologów Kościołów rzymskokatolickiego i ewangelickiego: ks. dr. Marka Studenskiego (12 maja, godz. 18.30) oraz ks. dr. hab. Marka Uglorza, biblisty (19 maja, godz. 18.30) na temat znaczenia ciała w odniesieniu do religii i filozofii, a także w codziennym życiu.

Na wszystkie wydarzenia wstęp jest bezpłatny - po rezerwacji telefonicznej pod nr tel. 33 812 58 61 w godz. 8.00-16.00, od poniedziałku do piątku.

Organizator: Studio Tańca Entrée w Bielsku-Białej, współorganizator: Galeria Bielska BWA.

Czytaj więcej o wystawie Pawła Mszycy "Doskonałe" >>

__________________________

W mediach o nas:

Polski portal teatralny e-teatr.pl, "Ciało, myśl, uczucia" czyli tydzień z tańcem, publikacja: 24.04.2017 >>

Portal Instytutu Muzyki Tańca, Bielsko-Biała/Międzynarodowy Dzień Tańca, publikacja: 21.04.2017 >>

 

Od 2 października 2018 uruchomiony został nowy serwis galerii pod adresem: http://galeriabielska.pl/
_____________________________________________________________

Stara strona stanowi archiwum galerii: http://archiwum.galeriabielska.pl
Przekierowania z głównej strony

>>

Nasze profile:

 

Facebook galerii     instagram galerii     YouTube galerii

 

Google Open Gallery

__________________________

Biuletyn Informacji Publicznej

>>