FESTIWAL EKODZIEŁO 2015

21 maja 2015, od godz. 11.00
(wstęp wolny)


Festiwal EkodziełoW dniach 18-22 maja 2015 odbędzie się pierwsza edycja Festiwalu EKODZIEŁO. Festiwal organizowany przez Klub Gaja odbędzie się w Cieszynie, Bielsku-Białej, Żywcu oraz Katowicach. Myślą przewodnią tegorocznego festiwalu jest zdanie: "Życie staje się sztuką szanowania tego, co daje nam natura". W ramach festiwalu odbędą się pokazy filmowe, spotkania i warsztaty artystyczne (m.in. z recyklingu).
Jak mówi dyrektor artystyczna festiwalu, Maria Posłuszna: "Staliśmy się społeczeństwem konsumpcyjnym, gdzie ciągle mamy dążność do kupowania nowych produktów. Dlaczego nie wykorzystać każdego zużytego produktu w nowy sposób? Dzięki temu możemy nadać każdej rzeczy nowe życie - Second life".

PROGRAM WYDARZEŃ W GALERII BIELSKIEJ BWA, 21 maja:

11.00-12.10 - pokaz filmu - „Był sobie las" (2013), reż. Luc Jacquet

Film reżysera Luca Jacqueta, nagrodzonego Oscarem "Marszu Pingwinów" ukazuje zapierające dech w piersiach zdjęcia z lasów deszczowych, rosnących w Peru i Gabonie, uznane za "zielone płuca" naszej planety. Film został nagrodzony m.in. na festiwalu PLANETE+ DOC FILM FESTIVAL: Planeta Widzów, na którym otrzymał nagrodę publiczmności i społeczności Planete+ (2014).

11.15-12.40 - warsztat dla dzieci „Jak brzmi las", prowadzenie: Miła Bożek
18.00-19.10 - pokaz filmu „Był sobie las" (2013), reż. Luc Jacquet
19.15-19.45 - „Rozmowa o drzewach", prowadzenie: Jacek Bożek z Klubu Gaja i Tadeusz Januchta z Urzędu Miasta Bielska-Białej.

Od 2 października 2018 uruchomiony został nowy serwis galerii pod adresem: http://galeriabielska.pl/
_____________________________________________________________

Stara strona stanowi archiwum galerii: http://archiwum.galeriabielska.pl
Przekierowania z głównej strony

>>

Nasze profile:

 

Facebook galerii     instagram galerii     YouTube galerii

 

Google Open Gallery

__________________________

Biuletyn Informacji Publicznej

>>