PLANETA KOBIETA, CZYLI LANKIJKI SAME O SOBIE - projekcja filmu, spotkanie

24 listopada 2013, godz. 17.00
wstęp wolny24 listopada w Galerii Bielskiej BWA odbędzie się wyjątkowy „Wieczór ze Sri Lanką". Sylwia Skalska oraz Barbara Rostek podróżując po Sri Lance postanowiły bliżej poznać kulturę, życie codzienne, radości i problemy kobiet tam żyjących. Poznawały różne kobiety, przyglądały się ich życiu, zbierały materiały źródłowe, przeprowadzały wywiady, relację z pobytu umieszczały zaś na bieżąco na blogu http://srilankakobiecymglosem.blogspot.com/
Ich projekt „Planeta kobieta, czyli Lankijki same o sobie" skupia się na pokazaniu różnorodności i bogactwa historii kobiet żyjących na Sri Lance. Bohaterki opowiadają o swoim życiu, wyzwaniach i sukcesach, marzeniach.

Rehana Wettasinghe, fot. Barbara Rostek

Uczestnicy spotkania w Galerii Bielskiej BWA będą mogli posłuchać opowieści o kobietach na Sri Lance, obejrzeć film i zdjęcia. Spotkaniu towarzyszyć będą wegetariańskie przysmaki kuchni lankijskiej.

Wydarzenie wpisuje się swoim charakterem w trwający wówczas na całym świecie Tydzień Edukacji Globalnej pod hasłem „Go for a Sustainable Life Style" (16-24 listopada 2013).

16 listopada w godz. 10.00-18.00 w Galerii Bielskiej BWA odbędą się warsztaty z edukacji globalnej pt."Sri Lanka kobiecym głosem". Udział w nich jest bezpłatny - szczegóły i informacje dotyczące zgłoszeń na stronie Fundacji Pozytywne Zmiany.

Wydarzenie i poprzedzające je warsztaty, są częścią projektu „Planeta Kobieta, czyli Lankijki same o sobie" realizowanego przez Fundację Synergia.
Lokalną partnerką projektu jest Fundacja Pozytywnych Zmian.
Więcej informacji na stronie http://pozytywnezmiany.org/ .

Logo Fundacji Synergia

Logo Fundacji Pozytywne Zmiany

logo Polskiej Pomocy 
Projekt jest współfinansowany w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w 2013 r.

 

Od 2 października 2018 uruchomiony został nowy serwis galerii pod adresem: http://galeriabielska.pl/
_____________________________________________________________

Stara strona stanowi archiwum galerii: http://archiwum.galeriabielska.pl
Przekierowania z głównej strony

>>

Nasze profile:

 

Facebook galerii     instagram galerii     YouTube galerii

 

Google Open Gallery

__________________________

Biuletyn Informacji Publicznej

>>