DZIEŃ KOBIET - czy mamy co świętować?

niedziela, 8 marca, 17.00


_________________________________________________________________________

plakatPokaz filmu dokumentalnego „Szeherezada w Baabda", który jest zapisem pierwszego w historii spektaklu w wykonaniu kobiet osadzonych w arabskim więzieniu. Spektakl był efektem projektu teatralnego, prowadzonego przez reżyserkę i terapeutkę Zeinę Daccache w libańskim więzieniu dla kobiet. Przedstawienie było wystawiane w więzieniu Baabda w kwietniu i maju 2012 roku.
Zeina Daccache jest reżyserką, aktorką i certyfikowaną terapeutką teatralną Północno-Amerykańskiego Stowarzyszenia Terapii przez Teatr (Dramatoterapii). Jest także autorką „12 gniewnych Libańczyków", filmu, który powstał w oparciu o wywiady z osadzonymi i fragmenty przedstawienia, które było adaptacją dramatu „Dwunastu gniewnych ludzi", przygotowanego w zakładzie karnym w Roumieh.
Założona przez Zeinę Daccache organizacja Katharsis jest pierwszym centrum terapii przez teatr w Libanie i całym regionie arabskim.

Po projekcji filmu odbyło się spotkanie z Magą Krauze i Ulą Kijak na temat ich doświadczeń z prowadzenia projektu teatralnego w więzieniu dla kobiet w Lublinie.

Wydarzenie cykliczne pod hasłem „Dzień Kobiet - czy mamy co świętować?", organizowane jest po raz czwarty przez Fundację Pozytywnych Zmian i Galerię Bielską BWA .

Niedziela, 8 marca 2015, godz. 17.00. Wstęp wolny.

 

Od 2 października 2018 uruchomiony został nowy serwis galerii pod adresem: http://galeriabielska.pl/
_____________________________________________________________

Stara strona stanowi archiwum galerii: http://archiwum.galeriabielska.pl
Przekierowania z głównej strony

>>

Nasze profile:

 

Facebook galerii     instagram galerii     YouTube galerii

 

Google Open Gallery

__________________________

Biuletyn Informacji Publicznej

>>