EWA JUSZKIEWICZ I BARTOSZ KOKOSIŃSKI LIDERAMI KOMPASU SZTUKI

Sukcesy laureatów "Bielskiej Jesieni 2013"


Wielkie sukcesy międzynarodowe i krajowe odnosi Ewa Juszkiewicz, laureatka Grand Prix 41. Biennale Malarstwa "Bielska Jesień 2013".

W tym roku znalazła się w setce najbardziej obiecujących malarzy świata - jej nazwisko znalazło się w prestiżowym rankingu, i publikacji zarazem, autorstwa angielskiego kuratora i galernika Kurta Beersa pt. „100 Painters of Tomorrow" ("100 malarzy jutra").
Znane postaci świata sztuki, m.in. Cecily Brown, Tony Godfrey, Yuko Hasegawa i Suzanne Hudson, spośród 4300 artystów, wybrały 100 najbardziej obiecujących malarzy. Zwieńczeniem trwającego dwa lata projektu "100 Painters of Tomorrow", poza publikacją, będą także wystawy (w Londynie i Nowym Jorku) prezentujące wybrane dzieła z albumu.

100 Painters of Tomorrow_okładka ksiażki

O angielskim rankingu i stworzonej na jego podstawie polskiej liście rankingowej pt. "10 wschodzących gwiazd malarstwa XXI wieku", czytaj w tekście krytyczki sztuki i publicystki Agnieszki Sural na portalu culture.pl >>

 

KOMPAS MŁODEJ SZTUKI 2014

Ewa Juszkiewicz - ex aequo z Bartoszem Kokosińskim (także laureatem „Bielskiej Jesieni 2013") - zajęła I miejsce w ważnym rankingu młodych polskich artystów: KOMPAS MŁODEJ SZTUKI 2014. Ranking odbywa się pod egidą dziennika "Rzeczpospolita". Jego inicjatorami są Kama Zboralska i Piotr Cegłowski.

Wernisaż wystawy pokonkursowej, prezentującej około 25 prac artystów najwyżej ocenionych w rankingu Kompasu Młodej Sztuki odbył się się w czwartek 27 listopada  2014 roku w galerii "Minus-1" Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie.

- "Są nazywani artystami przyszłości, mają niebywałą wyobraźnię i raczej nie są zainteresowani wpisaniem się w konkretny trend, czy nurt sztuki współczesnej, szukają własnych dróg. To indywidualiści, oryginalni i ciekawi i już często z liczącym się dorobkiem, doceniani przez krajową i zagraniczną krytykę i galerie" - tak o uczestnikach i laureatach konkursu powiedziała PAP Kama Zboralska, która wraz z Piotrem Cegłowskim jest inicjatorką powstania Kompasu Młodej Sztuki i kuratorką wystawy.
Czytaj więcej na portalu culture.pl  >>

Wszystko o Kompasie Młodej Sztuki w "Rzeczpospolitej" z dn. 27.11.2014, na str. 1 (pdf) oraz w dodatku "Moje Pieniądze" (pdf)
oraz na stronie internetowej dziennika >>

Więcej o laureatach na stronach poświęconych "41. Biennale Malarstwa "Bielska Jesień 2013" >>

____________________________________________________________

Ewa Juszkiewicz, Bez tytułu, 2013, olej, płótno

 

We wrześniu 2015 roku Galeria Bielska BWA zaprezentuje wystawę najnowszych prac malarskich Ewy Juszkiewicz.
Wystawa odbywa sie w cyklu prezentacji laureatów Grand Prix "Bielskiej Jesieni".

______________________________

Media o wydarzeniach:

"Kolejne artystyczne sukcesy Ewy Juszkiewicz", portal BB365.info (opublikowano 1.12.2014) >>

"Ewa Juszkiewicz"/Twórcy, portal Culture.pl >>

 

 

 

Od 2 października 2018 uruchomiony został nowy serwis galerii pod adresem: http://galeriabielska.pl/
_____________________________________________________________

Stara strona stanowi archiwum galerii: http://archiwum.galeriabielska.pl
Przekierowania z głównej strony

>>

Nasze profile:

 

Facebook galerii     instagram galerii     YouTube galerii

 

Google Open Gallery

__________________________

Biuletyn Informacji Publicznej

>>