BIAŁA NAD BIAŁĄ

11 lutego do 31 marca 2011


Wirtualne panoramy >>

Relacje i recenzje:

poland-art.com

TV Bielsko z dn. 14.02.2011

TV Bielsko z dn. 8.02.2011

Wystawa „Biała nad Białą" jest pokazem specjalnie przygotowanym dla Galerii Bielskiej BWA przez Galerię Białą z Lublina, kierowaną przez Annę Nawrot i Jana Grykę.
Na wystawie zostały zaprezentowane aktualne poszukiwania polskich artystów, związanych ściśle z działalnością lubelskiej galerii.

 

Ekspozycja   Ekspozycja

 

Galeria Biała jest niekomercyjną galerią autorską działającą nieprzerwanie od 1985 roku w ramach Centrum Kultury w Lublinie. W tym czasie zorganizowała ponad 350 wystaw i spotkań, w tym wystawy zbiorowe, prezentujące sztukę galerii poza swoją siedzibą. Punktem wyjściowym programu galerii stała się chęć wytworzenia własnej przestrzeni artystycznej, budowanej na bazie aktualnej sztuki poszukującej i niekonwencjonalnej. Stąd prezentacja debiutów od samego początku funkcjonowania (między innymi: Mirosław Maszlanko, Wojciech Gilewicz, Robert Kuśmirowski, Eliza Galey, Mariusz Tarkawian, Michał Stachyra).

 

Ekspozycja   Ekspozycja

 

Jak mówią kuratorzy wystawy przygotowanej dla Bielska-Białej: „Być może biel, tak mocno akcentowana w tytule, ujawni swój nowy kontekst stając się pretekstem spotkania. Mamy nadzieję, że pojawimy się w Galerii Bielskiej BWA z szerokim spektrum artystycznego wikłania w sztukę, która tylko z nazwy jest biała."

 

Ekspozycja   Ekspozycja

 

Uczestnicy wystawy: Tomasz Bielak, Krzysztof Bryła, Eliza Galey, Jan Gryka, Anna Maria Karczmarska, Cezary Klimaszewski, Danuta Kuciak, Jan Mioduszewski, Anna Nawrot, Irena Nawrot, Paulina Sadowska, Krzysztof Sołowiej, Kamil Stańczak, Mariusz Tarkawian, Zenek.

Wystawa „Biała nad Białą" jest częścią międzynarodowego projektu „Rzeka", organizowanego przez Galerię Bielską BWA w ramach projektu „Lokomotywa - strategia rozwoju klastrów".

Zdjęcia z wernisażu >>

Uwaga! Wstęp na wystawę jest bezpłatny dla wszystkich widzów.

 

Wystawa "Biała nad Białą" jest częścią projektu "Rzeka", organizowanego przez Galerię Bielską BWA w ramach projektu "Lokomotywa - strategia rozwoju klastrów", wspołfinansowanego przez Norweski Mechanizm Finansowy

Lokomotywa - strategia rozwoju klastrów       Norway Grants

 

Wystawa trwa do 31 marca 2011 (dolna i górna sala)

Od 2 października 2018 uruchomiony został nowy serwis galerii pod adresem: http://galeriabielska.pl/
_____________________________________________________________

Stara strona stanowi archiwum galerii: http://archiwum.galeriabielska.pl
Przekierowania z głównej strony

>>

Nasze profile:

 

Facebook galerii     instagram galerii     YouTube galerii

 

Google Open Gallery

__________________________

Biuletyn Informacji Publicznej

>>