Projekt Arting 2008

4 - 28 września 2008


V Konkurs Wzornictwa Przemysłowego Projekt ARTING 2008

Konkurs Wzornictwa Przemysłowego Projekt ARTING 2008 jest kontynuacją wcześniejszych trzech edycji ogłaszanych w latach 90. oraz drugą odsłoną konkursu w nowej formule, jaka zaproponowana została w 2006 roku. Zmiany - związane z mocniejszym osadzeniem projektu w regionie oraz wymogiem ścisłej współpracy projektanta i producenta - zaowocowały zarówno większym zainteresowaniem ze strony projektantów, jak też docenieniem nowoczesnego dizajnu przez lokalnych producentów. W efekcie firmy i instytucje z Bielska-Białej i powiatu bielskiego - poszukując ciekawych wzorów dla swoich wyrobów i usług - zgłosiły ponad 30 tematów konkursowych. W odpowiedzi dizajnerzy z Polski, Czech i Słowacji nadesłali ponad 100 projektów. 23 najciekawsze z nich prezentowane są na wystawie.

Idea konkursu Projekt ARTING, by konsekwentnie inicjować nowatorskie projekty z zakresu wzornictwa przemysłowego lub modernizacji istniejącego produktu, budować dialog między polskimi, czeskimi i słowackimi projektantami a bielskimi przedsiębiorcami - materializuje się. Jeśli producenci dostrzegą oryginalność i atrakcyjność rynkową dizajnerskich wizji, zdecydują się na wdrożenie wybranych projektów - to będzie wspólny sukces.

- Dziś nikt, kto poważnie myśli o realizacji produkcji, organizacji życia w przestrzeni społecznej, o promocji regionu, miasta, nie wątpi w sens takich poszukiwań - mówi o bielskiej inicjatywie Paweł Balcerzak, wykładowca na Wydziale Wzornictwa Przemysłowego Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, wiceprezes Stowarzyszenia Projektantów Form Przemysłowych, przewodniczący jury Projektu ARTING 2008.

 

 fragment ekspozycji     fragment ekspozycji

 fragment ekspozycji     fragment ekspozycji

 

Laureaci nagród i wyróżnień

Zdjęcia z otwarcia wystawy i ogłoszenia wyników konkursu

Organizatorzy oraz fundatorzy nagród i wyróżnień

Partnerzy

Patroni medialni

Projekt współfinansowany

Od 2 października 2018 uruchomiony został nowy serwis galerii pod adresem: http://galeriabielska.pl/
_____________________________________________________________

Stara strona stanowi archiwum galerii: http://archiwum.galeriabielska.pl
Przekierowania z głównej strony

>>

Nasze profile:

 

Facebook galerii     instagram galerii     YouTube galerii

 

Google Open Gallery

__________________________

Biuletyn Informacji Publicznej

>>