IX Ogólnopolskie Biennale Rysunku i Malarstwa Uczniów Średnich Szkół Plastycznych

od 13 marca do 13 kwietnia 2009


Najlepsi młodzi plastycy 

IX edycja niezwykle popularnego konkursu rysunku i malarstwa dla uczniów średnich szkół plastycznych - publicznych i niepublicznych - oraz słuchaczy policealnych szkół plastycznych. Konkurs odbywa się pod egidą Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie, a jego organizatorem jest Zespół Szkół Plastycznych w Bielsku-Białej.
Bielskie biennale jest ważnym konkursem i zarazem przeglądem umiejętności warsztatowych, inwencji i aspiracji uczniów szkół plastycznych.
W tym roku uczniowie z 33 szkół nadesłali 633 prace. Oceniała je Komisja Konkursowa pod przewodnictwem prof. Rafała Strenta z Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Pierwszą nagrodę w dziedzinie malarstwa przyznano Karolinie Wilk z Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych w Zespole Szkół nr 18 w Zabrzu za miękko malowaną kompozycje w stonowanych barwach pt. „Wnętrze". Nauczycielem prowadzącym laureatkę głównej nagrody był Adam Andryszczak. Drugą nagrodę otrzymał Marcin Bahrij z Państwowego Zespołu Szkół Plastycznych w Bydgoszczy za „Portret matki" (nauczyciel - Bogusław Kuraś), trzecią - Julia Piekiełko z ZSP w Bielsku-Białej za „Obraz bez tytułu" (nauczyciel - Jagoda Adamus).
Pierwsza nagroda w dziedzinie rysunku przypadła Dominice Faryno z Zespołu Państwowych Szkół Plastycznych w Warszawie za modulowane delikatnym światłocieniem studium postaci siedzącej (nauczyciel - Piotr Kraminr-Kaliciński). Druga nagroda przypadła Natalii Chwalik z OSSP w Zabrzu za „Macierzyństwo (nauczyciel - Ewa Zajler-Płatek), trzecia - Soni Świeżawskiej z Zespołu Sztuk Plastycznych w Dąbrowie Górniczej za „Postać siedzącą" (nauczyciel - Sylwia Pałuchowska).
Na wystawie prezentowanych będzie ponad sto najciekawszych prac młodych plastyków.
Wystawa trwa od 13 marca do 13 kwietnia 2009 roku

    Karolina Wilk, Wnętrze, I nagroda w dziedzinie malarstwa      Dominika Faryno, bez tytułu, I nagroda w dziedzinie rysunku


zdjęcia z wystawy

powrót

Od 2 października 2018 uruchomiony został nowy serwis galerii pod adresem: http://galeriabielska.pl/
_____________________________________________________________

Stara strona stanowi archiwum galerii: http://archiwum.galeriabielska.pl
Przekierowania z głównej strony

>>

Nasze profile:

 

Facebook galerii     instagram galerii     YouTube galerii

 

Google Open Gallery

__________________________

Biuletyn Informacji Publicznej

>>