MAPPING: ILLUMINATI

24 września - 19 października 2016        


Fotorelacja z wernisażu >>

Mapping_illuminati_motyw graficzny

Wystawa „Mapping: illuminati" prezentuje instalacje audiowizualne wykorzystujące technikę mappingu przestrzennego, stworzone przez znanych polskich twórców działających w dziedzinie street artu i intermediów.
Mapping 3D, zwany również mappingiem przestrzennym, jest stosunkowo młodą dziedziną sztuki - dzięki tworzonym przez artystów projekcjom, rzucanym na mapowane obiekty (np. fasady budynków, przygotowane scenografie) przedmioty te zyskują nowe wymiary i zostają ożywione, animowane w iluzjonistyczny sposób.

Seikon, wideomapping rzeźby

Mappingi pozwalają na wprowadzanie statycznych obiektów w ruch, ożywiają przedmioty poprzez animacje dostosowane do ich obrysów i ram, zacierając tym samym granicę pomiędzy rzeczywistością a iluzją. Komplementarną częścią takich instalacji jest często dźwięk, który synchronizowany z obrazem tworzy wciągające i spektakularne widowiska. Stąd też podtytuł wystawy „illuminati" (illuminati - to nazwa odwołująca się do tajnego zakonu iluminatów), gdyż twórcy mappingów niczym alchemicy i mistyczni eksperymentatorzy za pomocą światła ożywiają martwą materię. 

 

Tomasz Strojecki, Infinity, 2015, instalacja

Na wystawie zostaną zaprezentowane prace korzystające z najnowszych technologii audiowizualnych, z niektórymi z nich widzowie będą mogli wejść w interakcję i stać się tym samym ich współtwórcami.

W wystawie biorą udział: SEIKON, WIUR, Gem (0700team, fa2m), LUMP (elomelo), Łukasz Skwara, Tomasz Strojecki, Karol Kobryń.

Kuratorka - Justyna Łabądź.
Współorganizacja: chodzioto.

Podczas wernisażu odbędzie się koncert Hachiwari TV (Michał Liberak i WIUR) - projekt łączący muzykę elektroniczną, ambientową z wizualizacjami.

 

Karol Kobryń

Czas trwania wystawy: 24 września - 19 października 2016 roku.

________________________________________________________________

O wystawie piszą:

news.o.pl >>
cojestgrane24.wyborcza.pl >>
bb365.info >>
beskidzka24.pl >>
slaskietrendy.pl >>
silesiakultura.pl >>        

Od 2 października 2018 uruchomiony został nowy serwis galerii pod adresem: http://galeriabielska.pl/
_____________________________________________________________

Stara strona stanowi archiwum galerii: http://archiwum.galeriabielska.pl
Przekierowania z głównej strony

>>

Nasze profile:

 

Facebook galerii     instagram galerii     YouTube galerii

 

Google Open Gallery

__________________________

Biuletyn Informacji Publicznej

>>