Warsztaty dla dzieci i młodzieży "Klimat bez granic"

27 maja 2010


10.00-13.00 - plac przy Galerii Bielskiej BWA (od strony ul. Mickiewicza)
10.00-12.00 - okolice dworca PKP

27 maja 2010 roku odbyły się warsztaty dla dzieci i młodzieży w ramach transgranicznego projektu "Klimat bez granic", realizowanego przez Fundację Ekologiczną "Arka" we współpracy z czeskim Stowarzyszeniem Młodzieży Polskiej. Wzięli w nich udział uczniowie Gimnazjum nr 16 w Bielsku-Białej, Liceum Ogólnokształcącego nr 8 w Bielsku-Białej oraz polskiej Szkoły Podstawowej w Czeskim Cieszynie.

Od godz. 10.00 na placu przy Galerii Bielskiej BWA, podczas warsztatów prowadzonych przez  Waldemara Rudyka,  powstawała rzeźba z wikliny.
Jednocześnie w okolicach dworca PKP Dariusz Paczkowski wspólnie z uczniami wykonywał graffiti.
Celem projektu "Klimat bez granic" jest pogłębienie świadomości ekologicznej oraz podkreślenie ponadgranicznego charakteru zmian klimatycznych.
Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska - Rzeczpospolita Polska 2007-2013 za pośrednictwem Euroregionu Beskidy. Galeria Bielska BWA jest partnerem w realizacji projektu.

 

Działania Waldemara Rudyka  Waldemar Rudyk

 

Waldemar Rudyk - urodzony w 1960 roku, ukończył studia w Instytucie Wychowania Plastycznego w Cieszynie Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Dyplom z malarstwa uzyskał w 1985 roku w pracowni Zenona Moskwy. Zajmuje się rysunkiem, malarstwem, książką artystyczną, instalacjami i działaniami w przestrzeni publicznej.

 

Dariusz Paczkowski                 Graffiti Dariusza Paczkowskiego

 

Dariusz Paczkowski - urodzony w 1971 roku. Jest założycielem grupy 3fala, współzałożycielem grupy antynazistowskiej (GAN) i Stowarzyszenia „Nigdy Więcej". Od ponad dwudziestu lat tworzy street art i graffiti zaangażowane społecznie.

 

Euroregion Beskidy   cz-pl  Unia Europejska

Od 2 października 2018 uruchomiony został nowy serwis galerii pod adresem: http://galeriabielska.pl/
_____________________________________________________________

Stara strona stanowi archiwum galerii: http://archiwum.galeriabielska.pl
Przekierowania z głównej strony

>>

Nasze profile:

 

Facebook galerii     instagram galerii     YouTube galerii

 

Google Open Gallery

__________________________

Biuletyn Informacji Publicznej

>>