"Przyroda fotografowana z pasją" - spotkanie autorskie z Michałem Budzyńskim

11 grudnia 2008 roku, godz. 17.00 (wstęp wolny)


Michał Budzyński, fot. Michał WalaMichał Budzyński ma 16 lat, jest uczniem I klasy Liceum Ogólnokształcącego Katolickiego Towarzystwa Kulturalnego w Bielsku-Białej, mieszka w Buczkowicach k. Bielska-Białej. Należy do Związku Polskich Fotografów Przyrody i Podbeskidzkiej Grupy Fotograficznej.
Jest laureatem prestiżowych konkursów w dziedzinie fotografii przyrodniczej, zarówno w Polsce, jak i za granicą. Oprócz wyróżnień w dwóch kolejnych edycjach (2007 i 2008) znanego światowego konkursu „Fotografia dzikiej przyrody"/"Wildlife Photographer of the Year", organizowanego przez „BBC Wildlife Magazine" oraz Muzeum Historii Naturalnej w Londynie, ostatnio otrzymał wyróżnienie w równie prestiżowym konkursie fotograficznym „National Wildlife's Photo Contest 2008", organizowanym przez amerykański magazyn „National Wildlife".
Michał Budzyński znalazł się w światowej elicie fotografów dzikiej przyrody.
Jego przygoda z fotografią rozpoczęła się od uwieczniania na kliszy najbliższych mu beskidzkich plenerów. Szybko zainteresowanie to zamieniło się w pasję fotografowania przyrody, kreowania jej wizji, zawierania w fotografii własnej filozofii w postrzeganiu świata. W jego zdjęciach zwraca uwagę niezwykłe wyczucie krajobrazu, umiejętność zauważania małych i wielkich dramatów rozgrywających się w świecie przyrody, a przede wszystkim - tworzenie ciekawego obrazu. Obrazu, którym chce podzielić się z innymi ludźmi. Fotografia staje się nie tylko relacją z obserwacji natury i fascynacji zjawiskami przyrodniczymi, ale też osobistą narracją autora.
Więcej zdjęć i informacji o autorze na stronie internetowej:
www.mbudzynski.art.pl

    Michał Budzyński, Polska, Las mgły, wyróżnienie w konkursie Wildlife Photographer of the Year 2007      Michał Budzyński, Polska, Ostatnie tchnienie jesieni, wyróżnienie w konkursie Wildlife Photographer of the Year 2007

Prezentacja multimedialna, pokaz fotografii i komentarz autora
czwartek, 11 grudnia 2008 roku, godz. 17.00 (wstęp wolny)

Od 2 października 2018 uruchomiony został nowy serwis galerii pod adresem: http://galeriabielska.pl/
_____________________________________________________________

Stara strona stanowi archiwum galerii: http://archiwum.galeriabielska.pl
Przekierowania z głównej strony

>>

Nasze profile:

 

Facebook galerii     instagram galerii     YouTube galerii

 

Google Open Gallery

__________________________

Biuletyn Informacji Publicznej

>>