Sławomir Brzoska - PŁYNNA TOŻSAMOŚĆ - projekt papuaski

wtorek, 14 czerwca 2011, godz. 17.00


Sławomir Brzoska, poznański artysta o śląskim rodowodzie, podróżnik, zaprezentował w Galerii Bielskiej BWA swój najnowszy projekt edukacyjno-artystyczny „Płynna tożsamość", który zamierza  zrealizować w zachodniej Papui, pracując z dziećmi w odległych, odizolowanych wioskach górskich. W drugiej części projektu artysta będzie prowadził warsztaty z uczniami łódzkich szkół.

Sławomir Brzoska pokazał także swój film zrealizowany w papuaskiej Dolinie Baliem podczas podróży dookoła świata w 2007 roku, zdokumentowanej w projekcie „Rok Wędrującego Życia" - prezentowanym także w Galerii Bielskiej BWA - i podzielił się swoimi wrażeniami z tego niezwykłego miejsca.

Sławomir Brzoska urodził się 22 kwietnia 1967 w Szopienicach. Studiował w latach 1991-1995 w Instytucie Sztuki Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, Filia w Cieszynie, uzyskując dyplom z rzeźby. Od 1997 roku związany jest z Akademią Sztuk Pięknych w Poznaniu, obecnie Uniwersytetem Artystycznym w Poznaniu, gdzie aktualnie jest kierownikiem Katedry Działań Przestrzennych.
Wstęp wolny.

Papua, 2007, fot. Sławomir Brzoska

Od 2 października 2018 uruchomiony został nowy serwis galerii pod adresem: http://galeriabielska.pl/
_____________________________________________________________

Stara strona stanowi archiwum galerii: http://archiwum.galeriabielska.pl
Przekierowania z głównej strony

>>

Nasze profile:

 

Facebook galerii     instagram galerii     YouTube galerii

 

Google Open Gallery

__________________________

Biuletyn Informacji Publicznej

>>