Anna Demianiuk - DZIWNE ŚWIATY

Klubokawiarnia Aquarium
English version
________________________
Fotorelacja z wernisażu >>


_________________________________________________________________________

"Wielobarwne i porywające są prace młodej, 24-letniej mieszkanki Mesznej - Anny Demianiuk. Jarmarcznym pięknem sprawiają, że nie możemy obok nich przejść obojętnie, wciąż odkrywamy i przeżywamy je na nowo. Nieustannie zadziwia brokatowe piękno dynamicznych kompozycji. Wywołuje zamyślenie i uśmiech. To działanie sztuki naiwnej. To przestrzenie dziwnych światów tworzonych przez Anię, która od trzech lat rozwija swój talent w grupie Atelier działającej w bielskiej Kubiszówce. Pomimo młodego wieku i braku wykształcenia plastycznego, młoda artystka tworząca w niszowym nurcie sztuki osiąga ostatnio coraz to nowe sukcesy.

Inspiracją do powstawania tych prac są dla Anny Demianiuk najczęściej zwierzęta i świat roślin, a także postacie ludzkie, które układa w piętrzące się formy, a następnie wypełnia czystymi kolorami. Przebywanie w tych dziwnych, pięknych światach pozostawia w nas zarazem uczucie zaskoczenia oraz lekkości. Urzekają nas swoją autentycznością".

                                                                                                 Katarzyna Żaczek

 

Anna Demianiuk, Święty Franciszek, 2017

 

Anna Demianiuk, bez tytułu, 2017

 

Anna Demianiuk - urodziła się w 1993 roku w Bielsku-Białej. Wychowanka pracowni plastycznej Atelier w Miejskim Domu Kultury im. Wiktorii Kubisz w Bielsku-Białej, działającej pod opieką artystyczną Katarzyny Żaczek.

Autorka wystawy indywidualnej w Filii Książnicy Beskidzkiej na osiedlu Złote Łany w Bielsku-Białej (2016). Uczestniczyła dwukrotnie w międzynarodowym festiwalu sztuki naiwnej - Art Naif Festiwal w Galerii Szyb Wilsona w Katowicach-Nikiszowcu (2016, 2017), a także w bielskiej edycji tej wystawy, zorganizowanej we współpracy z Fundacją Eko-Art Silesia pt. „Inne światy Art Naif" w Galerii Na Piętrze w Kubiszówce (MDK im. Wiktorii Kubisz, 2017). Uczestniczka wystawy finałowej 43. Biennale Malarstwa Bielska Jesień 2017 w Galerii Bielskiej BWA (2017). W styczniu 2018 roku otrzymała wyróżnienie w Triennale Sztuki Naiwnej i Art Brut Pogranicza Polsko-Słowackiego im. Edwarda Sutora w Nowym Targu. Za swoje osiągnięcia nominowana została do wyróżnienia Starosty Bielskiego dla osób zasłużonych w dziedzinie kultury w 2017 roku.

Wystawa trwa od 2 lutego do 4 marca 2018 roku.

 

Od 2 października 2018 uruchomiony został nowy serwis galerii pod adresem: http://galeriabielska.pl/
_____________________________________________________________

Stara strona stanowi archiwum galerii: http://archiwum.galeriabielska.pl
Przekierowania z głównej strony

>>

Nasze profile:

 

Facebook galerii     instagram galerii     YouTube galerii

 

Google Open Gallery

__________________________

Biuletyn Informacji Publicznej

>>