PERSPEKTYWA REDAKCJI

Klubokawiarnia Aquarium
Wystawa do 31 stycznia


Fotografia modowa, sporty ekstremalne, Indonezja. Czy jest coś, co może łączyć tak oddalone światy? Owszem! Cenna perspektywa młodych osób, autorów i autorek zdjęć, młodych redaktorów magazynu "redakcjaBB", realizowanego w programie projektu o tej samej nazwie. Stąd też tytuł wystawy fotografii przygotowanej pod okiem Inez Baturo - "Perspektywa redakcji".

 

Bogna Tupiec

Marcelina Klekocińska

Paweł Plata

Sandra Szuta

 

Prezentowane na wystawie fotografie powstały podczas warsztatów z Inez Baturo - artystką fotografikiem, pomysłodawczynią i organizatorką - do 2017 r. z Andrzejem Baturo (1940-2017) - międzynarodowego Foto Art Festivalu w Bielsku-Białej, kuratorka Galerii Fotografii "B&B". Wielu autorów prezentowanych na wystawie zdjęć była wolontariuszami tegorocznego 7. Foto Art Festivalu.

Autorzy zdjęć: Małgorzata Tomczak, Dominika Witos, Przemek Ornicz, Marcelina Klekocińska, Bogna Tupiec, Dagmara Mętel, Dawid Sternal, Kryspin Muras, Maciek Gałuszka, Sandra Szuta, Krystian Sekut, Paweł Plata i Filip Jakubiec.

Wystawa trwa od 10 do 31 stycznia 2018 roku.

wernisaż: środa, 10 stycznia, 17.00

 

ółrocznik „redakcjaBB" ukazuje się od 2014 roku. W grudniu 2017 roku ukazał się siódmy numer magazynu (nr #07 jesień/zima 2017). Redakcja skupia młodzież z Bielska-Białej i okolic - ponad 150 osób z 30 szkół. Młodzi redaktorzy działąją w grupach: dziennikarskiej, fotograficznej, wideo, graficznej i programowania. Przy wsparciu mentorów, tworzą oni autorskie teksty, zdjęcia, grafiki i filmy, publikowane w magazynie i online. Redakcja magazynu organizuje także warsztaty, spotkania, debaty.

Redaktorem naczelnym magazynu jest Dominik Kaczmarczyk. Wydawcą jest Towarzystwo Przyjaciół Bielska-Białej i Podbeskidzia. Wydawnictwo jest bezpłatne. Nakład 2000 egz.

 

redakcjaBB nr 07 jesień zima 2017_okladka

 

Więcej: "redakcjaBB" online >>

 

 

Od 2 października 2018 uruchomiony został nowy serwis galerii pod adresem: http://galeriabielska.pl/
_____________________________________________________________

Stara strona stanowi archiwum galerii: http://archiwum.galeriabielska.pl
Przekierowania z głównej strony

>>

Nasze profile:

 

Facebook galerii     instagram galerii     YouTube galerii

 

Google Open Gallery

__________________________

Biuletyn Informacji Publicznej

>>