Krystyna Nikiel MOJE ULUBIONE BARWY

9 - 31 marca 2016, Klubokawiarnia Aquarium


Fotorelacja >>

Wystawa malarstwa Krystyny Nikiel, młodej artystki z Chybia, absolwentki katowickiej Akademii Sztuk Pięknych, prezentująca obrazy z cyklu dyplomowego artystki.

 

Krystyna Nikiel, Pink Kiss, 2014, 110 x 140 cm

Krystyna Nikiel, Kamuflaż, 2014, 130 x 150 cm

 

- „Moją pasją jest dokumentacja otaczającego mnie świata. Niezależnie, czy maluję, rysuję, piszę, fotografuję - zawsze to co robię dotyka rzeczy, którymi żyję w danym momencie. Lubię tworzyć z natury, nie ze zdjęć. Pracować nie w zamkniętej pracowni, ale blisko ludzi. Maluję realistycznie, bo chcę dokumentować świat taki jaki jest. Do malowania wybieram tematy, które zmuszą do zastanowienia się i przystanięcia na chwilkę. Na obrazach jest np. pewien bezdomny, który schronił się na klatce mojego bloku, kobieta motyl z dzieckiem, chłopak z domu pomocy społecznej - ludzie, których normalnie moglibyśmy nie zauważyć, a ja chciałabym, żeby widzowie spojrzeli na drugiego człowieka inaczej, podobnie, jak ja" - mówi Krystyna Nikiel.

Na niewielkiej  wystawie w Klubokawiarni Aquarium prezentowane były m.in. obrazy pt. „Kamuflaż", „Pink Kiss", „Nieskończoność", pochodzące z  cyklu dyplomowego artystki.

Krystyna Nikiel - absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, dyplom w 2014 roku w Pracowni Malarstwa prof. Zbigniewa Blukacza oraz aneks w Pracowni Ilustracji dr Anny Machwic-Adamkiewicz.

Czas trwania wystawy od 9 do 31 marca 2016 roku.

W dniu wernisażu artystka wykonała także mural kredowy na ścianie Klubokawiarni Aquarium pt. "Miasto twarzy".

  

Od 2 października 2018 uruchomiony został nowy serwis galerii pod adresem: http://galeriabielska.pl/
_____________________________________________________________

Stara strona stanowi archiwum galerii: http://archiwum.galeriabielska.pl
Przekierowania z głównej strony

>>

Nasze profile:

 

Facebook galerii     instagram galerii     YouTube galerii

 

Google Open Gallery

__________________________

Biuletyn Informacji Publicznej

>>