„Bardzo dobre obrazy” laureatów dawnych „Bielskich Jesieni”

16-30 października 2015, Klubokawiarnia Aquarium


__________________________________________________________________________

 

"Bardzo dobre obrazy"
Prace laureatów "Bielskich Jesieni" w Kolekcji Sztuki Galerii Bielskiej BWA

W galeryjnej Klubokawiarni Aquarium niewielka wystawa prac nagrodzonych we wcześniejszych edycjach Biennale Malarstwa „Bielska Jesień", organizowanym przez Galerię Bielską BWA w Bielsku-Białej, jest zwiastunem zbliżającego się tegorocznego 42. Biennale Malarstwa „Bielska Jesień 2015" (otwarcie 27 listopada). Jest to zestaw trzech obrazów, które nawiązują ze sobą dialog, zarówno w warstwie tematycznej, jak i konwencji realistycznej oraz mocnej, wyrazistej kolorystyce. Obraz duetu artystycznego z Krakowa: Wojtka Kubiaka i Lidii Krawczyk pt. „I. i L." z cyklu „Genderqueer" - zdobywca Grand Prix „Bielskiej Jesieni 2007" - przedstawiający portret fikcyjnych bohaterów, uznany został za ważny i ciekawy głos w dyskusji o problematyce płci oraz za próbę rozbicia sztywnych schematów kulturowych w postrzeganiu człowieka.

 

Jerzy Kosałka, „Filar”, z cyklu „Bardzo dobre obrazy”, 2009, własność Kolekcja Sztuki Galerii Bielskiej BWA, fot. Krzysztof Morcinek


W dyskurs z tym intrygującym dziełem wchodzą na obecnej wystawie dwa obrazy wrocławskiego artysty Jerzego Kosałki, który na następną edycję konkursu w 2009 roku przesłał swoje prace, których bohaterami uczynił dzieła nagrodzone na poprzedniej „Bielskiej Jesieni" - wśród nich jest także obraz krakowskich artystów. Płótna Jerzego Kosałki pochodzą z cyklu „Bardzo dobre obrazy", które artysta stworzył w 2009 roku, specjalnie na bielskie biennale. Artysta za obrazy te zebrał największą ilość wyróżnień przyznawanych przez redakcje pism i portali.

Wszystkie prezentowane na wystawie obrazy pochodzą z Kolekcji Sztuki Galerii Bielskiej BWA.

Od 2 października 2018 uruchomiony został nowy serwis galerii pod adresem: http://galeriabielska.pl/
_____________________________________________________________

Stara strona stanowi archiwum galerii: http://archiwum.galeriabielska.pl
Przekierowania z głównej strony

>>

Nasze profile:

 

Facebook galerii     instagram galerii     YouTube galerii

 

Google Open Gallery

__________________________

Biuletyn Informacji Publicznej

>>