Tadeusz Moskała - PRZESTRZENIE UROJONE W GRAFICE

6 - 30 listopada 2008


Wystawa grafik Tadeusz Moskały, który od 10 lat zajmuje się zagadnieniami trójwymiarowych przestrzeni urojonych w malarstwie i pokrewnych dziedzinach sztuki. Artysta maluje w konwencji zwanej „3 D", która pozwala patrzącemu odkryć trójwymiarową przestrzeń zawartą w obrazach.

Bielski artysta po raz pierwszy wystawił prace graficzne będące ilustracją tych zagadnień w grafice cyfrowej. W technice tej dostrzegł większe możliwości w przedstawianiu przestrzeni urojonych. Prace graficzne powstały w latach 2007 - 2008. Jedna z grafik Taduesza Moskały pt. „Toń" zyskała niedawno duże uznanie jury oraz kwalifikację na wystawę Międzynarodowego Biennale Grafiki Cyfrowej Gdynia 2008. Praca ta ma szanse na zdobycie jednej z nagród biennale.
Tadeusz Moskała jest absolwentem Politechniki Śląskiej w Gliwicach, członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków, rzeczoznawcą Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Uprawia grafikę artystyczną i użytkową (plakat) oraz malarstwo. Jest laureatem ponad 40 nagród i wyróżnień w konkursach plakatu, nagradzane było także jego malarstwo - był m.in. w gronie laureatów 38. Biennale Malarstwa „Bielska Jesień 2007" w Galerii Bielskiej BWA; ma na koncie udział w wielu wystawach plakatu, malarstwa i grafiki.

 

        Perłą być, 2007       Tarcza, 2007     

powrót

 

 

Od 2 października 2018 uruchomiony został nowy serwis galerii pod adresem: http://galeriabielska.pl/
_____________________________________________________________

Stara strona stanowi archiwum galerii: http://archiwum.galeriabielska.pl
Przekierowania z głównej strony

>>

Nasze profile:

 

Facebook galerii     instagram galerii     YouTube galerii

 

Google Open Gallery

__________________________

Biuletyn Informacji Publicznej

>>