TADEUSZ BIERNOT - TWARZE

1 do 20 maja 2012


Tadeusz Biernot - TWARZE

Cykl „Twarze", to ponadnaturalnej wielkości malarskie wizerunki współczesnych celebrytów - sław scen operowych, znanych aktorek i piosenkarek. Wśród prezentowanych na wystawie obrazów są między innymi portrety takich osobowości scenicznych jak światowej sławy tenor Piotr Beczała, znakomita reżyserka i aktorka libańska Nadine Labaki, słynne diwy operowe Anna Netrebko, Renée Fleming i Adrianne Pieczonka, a także popularna piosenkarka Feist.

 

Tadeusz Biernot na tle obrazu

 

Tadeusz Biernot jest absolwentem katowickiego Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie (dyplom z wyróżnieniem obronił w 1979 roku), gdzie przez wiele lat pracował jako wykładowca. W 1989 roku wyjechał do Włoch i tam został dyrektorem artystycznym agencji reklamowej Zeta 2, projektując dla takich firm, jak Ariston, Guzzini, Teuco, SIDIS. W 1990 roku przeniósł się do Toronto w Kanadzie, kontynuując tam pracę dla czołowych wydawnictw, agencji reklamowych i studiów filmowych (m.in. Cineplex Odeon, Astral Communication, Saatchi&Saatchi, Taxi, Alliance Atlantis, Canadian Broadcasting Corporation, The Globe and Mail), zdobywając za swoje projekty wiele nagród. Jego projekt dla kanału TV „Space", kanadyjskiej sieci science fiction, otrzymał złoty medal na dorocznym przeglądzie PROMAX Broadcast Design Awards w Nowym Jorku w 2003 roku. W 2002 roku został dyrektorem kreatywnym zespołu, który zreformował wizualnie renomowany kanadyjski „Fashion Magazine" i stał się współtwórcą magazynu „Fashion 18" - skierowanego do nastoletnich odbiorców. Jest twórcą wielu plakatów filmowych oraz autorem animacji zarówno do reklam telewizyjnych oraz produkcji filmowych.

Od 2005 roku Tadeusz Biernot poświęcił się wyłącznie malarstwu. Jego prace znajdują się w wielu kolekcjach prywatnych w USA, Kanadzie, Anglii, Francji, Włoszech, Niemczech i Polsce.

Wystawa trwa od 1 do 20 maja 2012 roku.

 

Więcej na stronie artysty www.biernotart.com

 

Sponsor wystawy:

Polimex Travel

 

 

 

Od 2 października 2018 uruchomiony został nowy serwis galerii pod adresem: http://galeriabielska.pl/
_____________________________________________________________

Stara strona stanowi archiwum galerii: http://archiwum.galeriabielska.pl
Przekierowania z głównej strony

>>

Nasze profile:

 

Facebook galerii     instagram galerii     YouTube galerii

 

Google Open Gallery

__________________________

Biuletyn Informacji Publicznej

>>