25 maja, godz. 10.00-15.00
Prowadzący: Mikołaj Czyż
Grupa uczestników: do 15 osób
Zapisy: tel. 508 11 33 70 lub stowarzyszeniemontaz@gmail.com
___________________________________________________________________________
„Temat siły i słabości jest stereotypowo „przyklejony” do męskości. Od mężczyzn oczekuje się, że będą silni. Ale czym jest siła dla Ciebie? Jak przejawia się albo nie przejawia w Twoim życiu? Czym właściwie jest jej brak? Czy chciałbyś jej więcej? Kiedy masz jej wystarczająco dużo?
Ten mini-warsztat jest wprowadzeniem do tematyki archetypowych zagadnień, które są częścią bycia mężczyzną” – pisze o warsztatach ich prowadzący, Mikołaj Czyż.
Warsztaty dla mężczyzn zorganizowane w ramach 11. Objazdowego Festiwalu Filmowego „WATCH DOCS. Prawa człowieka w filmie” są poświęcone przejawom, trudnościom i satysfakcji dotyczących siły i słabości. W ich trakcie uczestnicy będą mówić o kulturze, ale też – i przede wszystkim – poszukają indywidualnych znaczeń i inspiracji w tym obszarze.
Warsztat zawiera część teoretyczną o tym, jak siła i słabość mogą być rozumiane w podejściu psychologii procesu oraz część „laboratoryjną”, w czasie której uczestnicy mają okazję zdobywać wiedzę, odkrywać i badać swoje doświadczenia, możliwości i ograniczenia związane z tym tematem. Oczywiście uczestnictwo w dyskusji i proponowanych ćwiczeniach jest w pełni dobrowolne.
Zajęcia przeznaczone są dla mężczyzn, którzy chcą poszukiwać sensu swoich i wspólnych doświadczeń wokół siły i słabości; dla tych, którzy w tym obszarze przeżywają trudności lub chcą zweryfikować długotrwałe przekonania.
Ich celem jest zwiększanie wiedzy uczestników i prowadzącego o tym, jak przejawiają się siła i słabość, co jest w nich trudnego i dlaczego. Dużo uwagi poświęcone zostanie praktycznemu korzystaniu i rozpoznawaniu siły w swoim życiu.
Warto podkreślić, że nieświadome korzystanie z siły i brak kontaktu z własną słabością pełnią kluczową rolę w tworzeniu sytuacji, w których dochodzi do nadużyć, zarówno względem innych, jak i samego siebie.
Mikołaj Czyż jest psychoterapeutą oraz – od 2005 roku – studentem podyplomowego programu Instytutu Psychologii Procesu. Pracuje z osobami indywidualnymi, grupami oraz organizacjami. Prowadzi psychoterapię par i rodzin. Szczególnie interesuje się zagadnieniami relacji (związków), konfliktów przywilejów oraz tendencji do uzależnień. Od lat pracuje z mężczyznami i zdobywa wiedzę o wyzwaniach, jakie współcześnie stają się ich udziałem.
Więcej informacji o prowadzącym na jego stronie internetowej >>
Od 2 października 2018 uruchomiony został nowy serwis galerii pod adresem: http://galeriabielska.pl/
_____________________________________________________________
Stara strona stanowi archiwum galerii: http://archiwum.galeriabielska.pl
Przekierowania z głównej strony