Koncert Marii Peszek

Teatr Lalek "Banialuka" im. Jerzego Zitzmana (ul. Mickiewicza 20)
18 listopada, godz. 19.30, wstęp za okazaniem bezpłatnej wejściówki *

 

Maria Peszek, fot. Rafał Nowakowski / Agora

 

Maria Peszek jest jedną z najbardziej popularnych artystek polskiej sceny alternatywnej. Podczas koncertu jubileuszowego zaprezentuje utwory pochodzące z dwóch albumów: "Miastomania" oraz "Maria Awaria".

Aktorka i piosenkarka, zadebiutowała w 2005 roku projektem "Miastomania". Składał się on z płyty, nagranej we współpracy z Wojtkiem Waglewskim, oraz spektaklu wystawianego w warszawskiej Fabryce Trzciny. Debiutancki album dzięki zawrotnej sprzedaży, zyskał status Złotej, a następnie Platynowej Płyty, z kolei artystka została laureatką wielu prestiżowych nagród m.in. "Gazety Wyborczej", tygodnika "Przekrój", otrzymała dwa Fryderyki.

Po dwóch latach Maria Peszek stworzyła nowy projekt, składający się z książki "Maria Awaria - bezwstydnik" oraz płyty "Maria Awaria". W najnowszym albumie artystka chciała przekazać swoje emocje i potrzeby w sposób bezpośredni i otwarty, uważając, że język, jakim operuje popkultura jest niewystarczający w traktowaniu o intymności.

"Marzyłabym o tym, aby ludzie śmiali się i płakali czytając bezwstydnik, a słuchając płyty odczuwali nieodpartą ochotę, aby się kochać" - podsumowuje swój najnowszy projekt Maria Peszek.

* UWAGA! Wstęp za okazaniem bezpłatnej wejściówki, które należy zarezerwować w Galerii Bielskiej BWA


Od 2 października 2018 uruchomiony został nowy serwis galerii pod adresem: http://galeriabielska.pl/
_____________________________________________________________

Stara strona stanowi archiwum galerii: http://archiwum.galeriabielska.pl
Przekierowania z głównej strony

>>

Nasze profile:

 

Facebook galerii     instagram galerii     YouTube galerii

 

Google Open Gallery

__________________________

Biuletyn Informacji Publicznej

>>