"Powietrze i inne rzeczy potrzebne nam do życia" - biogramy artystów


Artyści uczestniczący  w wystawie:

Andrzej Bembenek - urodzony w 1973 roku w Lubaczowie.
Studia w latach 1994-1999 na Wydziale Pedagogicznym Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Zielonej Górze, a następnie w latach 2002-2005 w Instytucie Sztuk Pięknych Uniwersytetu Zielonogórskiego. Dyplom z malarstwa w pracowni prof. Leszka Knaflewskiego (2005).
Zajmuje się malarstwem i grafiką. Członek Związku Polskich Artystów Fotografików. Brał udział w kilkudziesięciu wystawach w Polsce i za granicą, m.in. wielokrotnie w SMTG w Krakowie, Kolekcji Starej Winiarni w Poznaniu, „Granice nierzeczywistości" w Pekinie.
Mieszka i tworzy w Zielonej Górze.

Bettina Bereś - urodzona w 1958 roku w Krakowie.
W latach 1978-1982 studiowała historię sztuki na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. W latach 1985-1989 współprowadzi z Martą Tarabułą i Janem Michalskim Galerię Zderzak w Krakowie. Od 1995 roku związana jest ze Stowarzyszeniem i galerią Otwarta Pracownia w Krakowie, biorąc udział w licznych jej projektach. Od 2015 roku prowadzi prywatną „Wypożyczalnię Obrazów".
Uprawia malarstwo, haft artystyczny, tworzy obiekty i instalacje. Brała udział w ponad 30 wystawach indywidualnych. Ostatnie z nich to  „Makatki na ulicy Głównej" w ramach festiwalu „Konteksty" w Sokołowsku, „Dobrze już było" w BWA Olsztyn, „Uczta" w NCK w Krakowie oraz  „Moja mama urodziła się w Poznaniu" w Galerii Miejskiej Arsenał w Poznaniu.

Aleksandra Gieraga - urodzona w 1968 roku w Ozorkowie.
Studia w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Łodzi, dyplom w pracowni malarstwa i Rysunku u prof. Romany Hałat w 1993 roku. Obecnie prowadzi Pracownię Obrazu na Wydziale Malarstwa i Rysunku łódzkiej ASP. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem, fotografią, działaniami efemerycznymi. Współzałożycielka międzynarodowej grupy artystycznej „Finding us!". Uczestniczka licznych międzynarodowych workshopów, m.in. w Kirgistanie, Korei Południowej i Turcji.

Magdalena Kazimierska - urodzona w 1969 roku w Warszawie.
Studia na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, dyplom z malarstwa w pracowni prof. Jana Tarasina oraz ze scenografii. Zajmuje się malarstwem i rysunkiem; głównym tematem są martwe natury i pejzaże. Cykl „W środku kwiat" kontynuuje od 1998 roku i liczy już ok. 400 obrazów. Wystawiała m.in. w galerii Pracownia Otwarta w Krakowie, Zachęcie Narodowej Galerii Sztuki i Art Media w Warszawie.
Mieszka i tworzy w Warszawie.

Bartosz Kokosiński - urodzony w 1984 roku w Siewierzu.
Studia na Wydziale Malarstwa ASP w Krakowie, dyplom w pracowni malarstwa u prof. Witolda Stelmachniewicza. Zajmuje się problematyką obrazowania, maluje, buduje obiekty i instalacje. Jest także autorem kilku filmów wideo. Brał udział w wielu wystawach zbiorowych i indywidualnych. Ostatnie z nich to „Perwersyjne odchody myśli" w Galerii Promocyjnej w Warszawie  (2013), „Crack" w  Knoll Galerie  w Wiedniu (2014), „Zgrzyt" w BWA w Gorzowie Wielkopolskim (2016), „Moment ścinający kołek" w Centrum Sztuki Współczesnej  Zamek Ujazdowski w Warszawie  (2017).
Mieszka i tworzy w Warszawie.

Anna Królikiewicz - urodzona w 1970 roku w Gdańsku.
Studia na Wydziale Malarstwa i Grafiki ASP w Gdańsku. Dyplom z malarstwa w pracowni prof. Hugona Laseckiego. Obecnie profesor prowadząca Czwartą Pracownię Rysunku Wieczornego w ASP w Gdańsku; poza tym wykłada przedmiot Kształt Smaku i Smak Przedmiotu w School of Form w Poznaniu. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem, buduje obiekty i monumentalne instalacje. Penetruje problematykę ciała, zmysłów, fizjologii smaku. Pisze eseje, współpracuje m.in. z miesięcznikiem „USTA".
Mieszka i tworzy w Sopocie.

Tomasz Kucharski - urodzony w 1977 roku w Gdańsku.
Studia w latach 2000-2007 na Wydziale Malarstwa i Grafiki ASP w Gdańsku. Dyplom z malarstwa w pracowni prof. Macieja Świeszewskiego oraz z rysunku u prof. Marii Targońskiej w 2007 roku.
Zajmuje się malarstwem sztalugowym i ściennym, także rysunkiem i projektowaniem. Tematem jego prac są stylizowane portrety oraz martwa natura. Od 2014 roku jest członkiem zarządu Związku Polskich Artystów Plastyków w Warszawie. Prowadzi zajęcia w Laboratorium Technologii na gdańskiej ASP.
Mieszka i tworzy w Gdańsku.

Julita Lipińska - urodzona w 1994 roku we Włocławku.
Studia na Wydziale Sztuk Wizualnych ASP w Łodzi. Dyplom w Pracowni Praktyki i Teorii Koloru u dr. Przemysława Wachowskiego oraz w Pracowni Scenografii u dr hab. Ewy Bloom-Kwiatkowskiej. Obecnie przygotowuje dyplom z malarstwa w Pracowni Obrazu prof. Aleksandry Gieragi. Laureatka 36. Konkursu im. Władysława Strzemińskiego w 2017 roku.

Jarosław Modzelewski - urodzony w 1955 roku w Warszawie.
Studia w latach 1975-1980 na Wydziale Malarstwa ASP w Warszawie. Dyplom w 1980 roku w Pracowni Malarstwa prof. Stefana Gierowskiego. Współzałożyciel neoekspresjonistycznej grupy artystycznej „Gruppa", z którą wystawiał w latach 1982-1992. Zajmuje się rysunkiem i malarstwem, jest także profesorem w warszawskiej ASP, gdzie prowadzi pracownię malarstwa. Brał udział w ponad stu wystawach zbiorowych i kilkudziesięciu indywidualnych. Ostatnie to „Pejzaże i uczucia" w Galerii Zderzak (2017), „Oglądając świat - maluję" w Galerii Extravagance w Sosnowcu (2018).
Jest laureatem Paszportów „Polityki" (1998), Nagrody im. Jana Cybisa (2004) oraz nagrody im. Kazimierza „Kacha" Ostrowskiego (2014).

Michał Moląg - urodzony w 1957 roku; zmarł w 2014 roku w Warszawie.
Studia w latach 1977-1982 na Wydziale Malarstwa ASP w Warszawie. Dyplom w 1982 roku w pracowni prof. Jana Tarasina. Przez wiele lat uczył malarstwa i rysunku w Stołecznym Centrum Edukacji Artystycznej w Starej Prochowni. Tematem jego malarstwa były przede wszystkim martwe natury i portrety.

Mariusz Olszewski - urodzony w 1961 roku w Inowrocławiu.
Studiował kulturoznawstwo na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu w latach 1981-1988. Zajmuje się fotografią, poezją wizualną, buduje instalacje świetlne. Działalność artystyczną rozwija od początku lat 90. we współpracy z Muzeum Artystów i Galerią Wschodnią.
Mieszka i pracuje w Łodzi.

Mikołaj Sęczawa  - urodzony w 1990 roku w Gdańsku.
Studia na Wydziale Sztuk Wizualnych ASP w Łodzi. Dyplom z malarstwa w 2016 roku w Pracowni Obrazu prof. Aleksandry Gieragi. Laureat nagrody im. Władysława Strzemińskiego (2016). Zajmuje się malarstwem, grafiką, fotografią, animacją filmową.
Mieszka i tworzy w Łodzi.

Jerzy Truszkowski - urodzony w 1961 roku w Warszawie.
Studia w latach 1980-1985 w Instytucie Sztuki Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Malarz, performer, muzyk, twórca filmów wideo i instalacji. Krytyk i kurator wystaw. Autor wielu książek o sztuce krytycznej, m.in. „Kwiek.Kulik. KwieKulik 1967-1998", „Artyści radykalni", „Post Partum post mortem", „Poezja Instytucji pozainstytucjonalnych". Jako muzyk rockowy związany był z zespołami „Sternenhoch", „Hexer", „MEMeticXpress".
Mieszka i tworzy w Warszawie.

Paweł Żak - urodzony w 1965 roku w Warszawie.
Studia socjologiczne na Uniwersytecie Warszawskim, następnie na Wydziale Komunikacji Wizualnej UAM w Poznaniu. Dyplom z fotografii w 2002 roku.
Członek ZPAF od 1995 roku. Wykłada fotografię na Wydziale Dziennikarstwa UW, a także w Wyższym Studium Fotografii ZPAF w Warszawie. Autor cykli fotograficznych „Dom i ogród", „Opowieści", „Martwe natury". Ostatnie z wystaw indywidualnych artysty: „Niedzielny spacer i martwe natury" w Galerii FF w Łodzi (2012), „Trzy słowa i inne martwe natury" w Galerii Sztuki im. Jana Tarasina w Kaliszu, Galerii Bardzo Biała w Warszawie (2014), „Ćwiczenia obowiązkowe i inne martwe natury" w Galerii Leica 6x9 w Warszawa (2017).
Mieszka i tworzy w Warszawie.

Od 2 października 2018 uruchomiony został nowy serwis galerii pod adresem: http://galeriabielska.pl/
_____________________________________________________________

Stara strona stanowi archiwum galerii: http://archiwum.galeriabielska.pl
Przekierowania z głównej strony

>>

Nasze profile:

 

Facebook galerii     instagram galerii     YouTube galerii

 

Google Open Gallery

__________________________

Biuletyn Informacji Publicznej

>>