p/ Karolina Zdunek

Karolina Zduneknakład wyczerpany

Katalog pod redakcją Agnieszki Rayzacher, wydany z okazji wystawy najnowszych prac malarskich Karoliny Zdunek pt. „Utopie obrazu" (Galeria Bielska BWA, 6-30 listopada 2008 roku). Ekspozycja znalazła się w cyklu prezentacji laureatów Grand Prix Biennale Malarstwa „Bielska Jesień" organizowanego przez Galerię Bielską BWA pod patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Artystka była laureatką Grand Prix „BJ"w 2005 roku.

W swoich obrazach Karolina Zdunek tworzy sztuczny świat wyidealizowanej architektury modernistycznej - malarstwo monumentalne, zawłaszczające przestrzeń; znakomicie operuje skalą, stosując ogromne formaty lub wręcz malując na ścianach, które z płaskich powierzchni przekształcają się w skomplikowany zespół wnęk i ryzalitów.


Katalog z tekstami w językach polskim i angielskim, w formacie 21,5 x 20,5 cm; z oprawą zintegrowaną; liczy 60 stron; prezentuje 44 kolorowe zdjęcia prac artystki. Zawiera tekst kuratorki wystawy Agnieszki Rayzacher pt. „Malarskie utopie Karoliny Zdunek" oraz wywiad Romana Lewandowskiego z Karoliną Zdunek pt. „Malarstwo jest moim charakterem pisma".

Wydawca: Galeria Bielska BWA w Bielsku-Białej; 2008; projekt graficzny i skład - Krzysztof Morcinek. Nakład - 500 egz. 

Katalog jest częścią projektu „Prze/mieszczanie malarstwa", który Galeria Bielska BWA zrealizowała ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz dofinansowania Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej. Powstał przy współpracy galerii lokal­_30 w Warszawie.

Koszyk

Od 2 października 2018 uruchomiony został nowy serwis galerii pod adresem: http://galeriabielska.pl/
_____________________________________________________________

Stara strona stanowi archiwum galerii: http://archiwum.galeriabielska.pl
Przekierowania z głównej strony

>>

Nasze profile:

 

Facebook galerii     instagram galerii     YouTube galerii

 

Google Open Gallery

__________________________

Biuletyn Informacji Publicznej

>>