KUCHNIA SPOŁECZNA

niedziela, 15 grudnia, 16.00-18.00


IV BIELSKA KUCHNIA SPOŁECZNA - świąteczna edycja

niedziela, 15 grudnia 2013, godz. 16.00-18.00
(wstęp bezpłatny dla przynoszących potrawy, pozostali - 10 zł)

Interesuje Cię dieta roślinna? Chcesz spróbować czy dania bez produktów zwierzęcych są smaczne? Potrafisz już przygotować wegański posiłek i chcesz się nim podzielić z innymi? A może chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na temat wegańskiego stylu życia i jego wpływu na nasze zdrowie, środowisko naturalne i los zwierząt? Jeśli tak, przyjdź 15 grudnia do Galerii Bielskiej BWA na czwartą, świąteczną edycję Bielskiej Kuchni Społecznej, organizowaną przez Vege Inicjatywę.

BIELSKA KUCHNIA SPOŁECZNA to cykl spotkań odbywających się co miesiąc w niedzielne popołudnia, w kawiarni „Aquarium" Galerii Bielskiej BWA. Każde spotkanie to poczęstunek: każdy przynosi ze sobą dowolne, wegańskie danie lub przekąskę oraz swój przepis. Osoby, które nie przynoszą jedzenia płacą symboliczne 10 zł, które przeznaczane jest na działalność na rzecz zwierząt: https://www.facebook.com/bielska.kuchnia.spoleczna?ref=stream

Plakat IV Bielskiej Kuchni SpołecznejCO MA PIERNIK...?

Hasło to przyświeca kolejnej edycji Bielskiej Kuchni Społecznej, podczas której uczestnicy będą mogli spróbować tradycyjnych potraw świątecznych (w wersji wegańskiej), przygotowanych przez członków Vege Inicjatywy, którzy opowiedzą również, jak je zrobić.

ZAMIEŃ DŻEM NA OGÓRKI - PRZETWORY SWAP!

Tak, jak poprzednim razem, zachęcamy dodatkowo do udziału w wymianie przetworów przygotowanych na zimę. Uczestnicy mogą przynieść je ze sobą i wymienić się z kimś na inne.

Z CZYM TO SIĘ JE, czyli REGULAMIN:

1. Kuchnia Społeczna ma CHARAKTER OTWARTY, w spotkaniu mogą wziąć udział wszyscy bez różnicy na swoje poglądy, rodzaj diety, wyznanie, orientację seksualną, przynależność etniczną itd.

2. Uczestnicy przynoszą przygotowane potrawy, którymi dzielą się z innymi lub - jeśli nie mają czasu na gotowanie - płacą 10 ZŁ i mogą kosztować wszystkich przyniesionych potraw. Gotujący mogą uczestniczyć w spotkaniach BEZPŁATNIE.

3. Wszystkie przynoszone potrawy są WEGAŃSKIE , czyli nie zawierają mięsa (w tym ryb oczywiście), ani żadnych produktów pochodzenia zwierzęcego (mleka, jego przetworów, serów, jaj, niektórych margaryn zawierających tłuszcze zwierzęce, miodu, żelatyny, lecytyny, laktozy itp.)

III edycja Bielskiej Kuchni Społecznej

Uczestnicy przynoszą ze sobą również PRZEPISY na przygotowane potrawy.
Nie masz pomysłu co ugotować? Polecamy portal z największym zbiorem wegańskich przepisów: www.puszka.pl

4. Wszystkie potrawy wykładane są na jeden stół i każdy może spróbować wszystkiego (z umiarem jednak! Niech będzie to degustacja, nie wyżerka!)

5. Uczestnicy, w trosce o środowisko, przynoszą ze sobą SWOJE TALERZE I SZTUĆCE. Im mniej plastiku, tym lepiej dla nas wszystkich.

6. Zebrane pieniądze będą przeznaczone na działania organizacji związanych z obroną praw zwierząt i promowaniem weganizmu.

7. Uwaga! O jakości, ilości jedzenia i atmosferze decydują sami uczestnicy! Polecamy jednak zabrać ze sobą DOBRY HUMOR (nim też będziemy się dzielić!)

Wszelkie pytania można kierować na maila: kontakt@vegeinicjatywa.pl

Pieniądze zebrane podczas 4. edycji zostaną przeznaczone na PRZYSTAŃ OCALENIE - przytulisko dla koni i innych zwierząt, któremu zostanie poświęcona krótka prezentacja.

 

Logo Vege Inicjatywy

Od 2 października 2018 uruchomiony został nowy serwis galerii pod adresem: http://galeriabielska.pl/
_____________________________________________________________

Stara strona stanowi archiwum galerii: http://archiwum.galeriabielska.pl
Przekierowania z głównej strony

>>

Nasze profile:

 

Facebook galerii     instagram galerii     YouTube galerii

 

Google Open Gallery

__________________________

Biuletyn Informacji Publicznej

>>