RODZINNE WARSZTATY ARTYSTYCZNE

14 - 15 marca 2015


___________________________________________________________________________

Po raz kolejny, podczas organizowanego przez Fundację Galerii Bielskiej 4. Targowiska (P)Różności, w Galerii Bielskiej BWA odbędą się także warsztaty artystyczne dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych.

Joanna Rostek - warsztaty artystyczne w technice Tiffany'ego

sobota, 14 marca, godz. 13.00

- warsztaty świąteczne: pisanki, kurczaki, kwiatki, czterolistne koniczynki

Joanna Rostek, dekoracje w technice Tiffany'ego

 

niedziela 15 marca, godz. 11.00

- biżuteria: zawieszki, wisiorki

Joanna Rostek, biżuteria wykonana w technice Tiffany'ego

Cena za jedne zajęcia - 20 zł;
Prosimy o zapisy w recepcji Galerii Bielskiej BWA, tel. 33 812 58 61, 33 812 41 19.

_____________________________________________________________

Zajęcia poprowadzi Joanna Rostek - rękodzielniczka z Bytomia, zajmującą się biżuterią artystyczną, technikami witrażowymi i mozaiką oraz działaniami edukacyjnymi. Jest znana bielszczanom z warsztatów, które wielokrotnie prowadziła w Galerii Bielskiej BWA w okresie około świątecznym.

Rękodziełem zajmuje się od zawsze, jak mówi:
Odkąd pamiętam zawsze robiłam coś ręcznie: szyłam, robiłam na drutach i na szydełku. Potem formowałam ozdoby z masy solnej: gwiazdki i aniołki, które ręcznie malowałam.
Od 10 lat wykonuję witraże, głównie biżuterię, wykorzystuję nie tylko kolorowe szkło witrażowe, lecz także koronki, ręcznie malowany jedwab, metal. Tworzę też mozaiki z ręcznie ciętych kafli - niepowtarzalne dekoracje do mieszkań. Współpracowałam z „Fundacją Iskierka", która zajmuje się dziećmi z chorobą nowotworową - przez kilka lat prowadziłam warsztaty w szpitalach, od wielu lat współpracuję z Galerią Stalowe Anioły w Bytomiu.

_______________________________________________________________

Katarzyna Urbaniec - Lekka biżuteria czyli drugie życie papieru

sobota 14 marca, godz. 11.00

- Naszyjnik z wyobraźni

Katarzyna Urbaniec, papierowe naszyjniki


w niedzielę 15 marca, godz. 13.00

- Zakręcona bransoletka

Katarzyna Urbaniec, bransoletka z papieru

 

Podczas warsztatów pt. „Lekka biżuteria czyli drugie życie papieru", powstaną dizajnerskie ozdoby, wykonane m.in. z własnoręcznie przetworzonych materiałów, np. z papieru skręcanego w papierowe rurki. W sobotę będzie to naszyjnik wykonany z tektury, gazety i sznurka, natomiast w niedzielę - bransoletka  stworzona z papierowej wikliny.

Cena za jedne zajęcia - 10 zł
Prosimy o zapisy w recepcji Galerii Bielskiej BWA, tel. 33 812 58 61, 33 812 41 19.

______________________________________________________

Katarzyna Urbaniec - z wykształcenia i z zamiłowania: pedagog, bibliotekarz i arteterapeuta; z pasji: rękodzielniczka i projektantka.

O swojej pasji mówi:
Zainspirowana ideą upcyklingu, designu z odzysku czyli tworzenia przedmiotów wysokiej jakości z surowców niskiej jakości, zajmuję się projektowaniem i wykonaniem przedmiotów codziennego użytku, ozdób i produktów designerskich. Żyjąc w otoczeniu książek w tradycyjnej formie, tworzywem najbliższym mi jest papier. Staram się nadać mu drugie życie... Arteterapia, terapia przez sztukę coraz częściej wspomaga proces edukacji i terapii dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Udział w wymyślaniu i stwarzaniu daje świeżą perspektywę spoglądania na siebie i środowisko. Odkrycie własnych nowych możliwości i umiejętności podnosi samoocenę i ułatwia pozytywne zmiany w jakości życia. Zamieniając własnymi rękoma na podstawie swoich pomysłów rzeczy zapomniane, stare i brzydkie w nowe, ładne i pożądane, staram się realizować pewne arteterapeutyczne przesłanie. Chcę wskazać na ideę spoglądania na otaczający nas świat przez kreatywne okulary, dostrzegania nowych możliwości tam, gdzie zdawałoby się jest ich kres. Samodzielnego decydowania czy to, co nas codziennie spotyka to problem, którego należy się pozbyć, czy szansa, którą można wykorzystać.

 

 

 

 

 

 

 

Od 2 października 2018 uruchomiony został nowy serwis galerii pod adresem: http://galeriabielska.pl/
_____________________________________________________________

Stara strona stanowi archiwum galerii: http://archiwum.galeriabielska.pl
Przekierowania z głównej strony

>>

Nasze profile:

 

Facebook galerii     instagram galerii     YouTube galerii

 

Google Open Gallery

__________________________

Biuletyn Informacji Publicznej

>>