Noc Świętojańska w Galerii

23 czerwca 2009
Koncert zespołu Dzień Dobry


W Noc Świętojańską w Galerii Bielskiej BWA odbędzie się koncert bielskiego zespołu "Dzień Dobry". Zespół - czerpiąc inspiracje z różnych kultur i stylów muzycznych oraz bazując na akustycznym instrumentarium - stworzył bogaty i różnorodny repertuar. Jest w nim miejsce dla piosenki poetyckiej, muzyki filmowej oraz polskich i światowych przebojów w zaskakujących, akustycznych aranżacjach. Muzycy tworzą także swoje autorskie kompozycje.

Zespół Dzień Dobry, od lewej Krzysztof Maciejowski, Jan Stachura, Małgorzata Cieciura, Piotr Mirecki, Stanisław Joneczko


We wrześniu 2008 roku zespół zdobył I miejsce i statuetkę „Serce Szczerozłote" na Krakowskim Festiwalu Twórczości Marka Grechuty „Korowód". Od tamtej pory pracuje nad programem i płytą pod tytułem: „Dzień Dobry Panie Marku". Ma na swoim koncie wiele udanych występów przed publicznością w Polsce i za granicą. Zawsze gorąco przyjmowany przez publiczność. Wspólne muzykowanie daje artystom wiele emocji i radości. Dążą do tego, by ich muzyka nikogo nie pozostawiała obojętnym, dlatego to, co grają, określają mianem „pozytywnej akustycznej fali". Podczas koncertu zaprezentują  utwory z repertuaru Marka Grechuty i inne swoje największe przeboje, lansowane już w radiowej „Trójce".
Zespół istnieje od lutego 2004 roku. W jego skład wchodzą: Piotr Mirecki - śpiew, gitara, cajon; Małgorzata Ciecióra - bas akustyczny; Jan Stachura - gitara; Krzysztof Maciejowski - skrzypce, śpiew; Stanisław Joneczko - akordeon.

WSTĘP WOLNY.

Koncert rozpocznie się o godz. 20.00, tuż po wernisażach wystaw:
o godz. 18.00 -  wernisaż wystawy Jana Dobkowskiego,
o godz. 18.30 - wernisaż wystawy Teresy Sztwiertni.

 

ZDJĘCIA Z KONCERTU

  Noc Świętojańska w Galerii, Koncert zespołu Dzień Dobry, 23 czerwca 2009 

 

Noc Świętojańska w Galerii, Koncert zespołu Dzień Dobry, 23 czerwca 2009

Od 2 października 2018 uruchomiony został nowy serwis galerii pod adresem: http://galeriabielska.pl/
_____________________________________________________________

Stara strona stanowi archiwum galerii: http://archiwum.galeriabielska.pl
Przekierowania z głównej strony

>>

Nasze profile:

 

Facebook galerii     instagram galerii     YouTube galerii

 

Google Open Gallery

__________________________

Biuletyn Informacji Publicznej

>>