KLAPKI DLA GAMBII

Do 30 czerwca można przynieść klapki także do Galerii Bielskiej BWA


_______________________________________________________________________

 

 

Akcja Klapki dla Gambii. Zbiórka także w Galerii Bielskiej BWA_bener

  

Galeria Bielska BWA przyłączyła się do projektu  społeczno-humanitarnego realizowanego przez bielską Akademię Techniczno-Humanistyczną pod hasłem Klapki dla Gambii, którego celem jest pomoc dzieciom w Gambii - najmniejszym afrykańskim kraju, zamieszkałym przez nieco ponad dwa miliony mieszkańców, zajmujących się głównie drobnym rolnictwem i rybołówstwem. Według statystyk Gambia jest jednym z dziesięciu najbiedniejszych krajów na świecie.

Dlaczego klapki? Organizatorzy tłumaczą: "Sprawa jest prosta: wiele dzieci (i nie tylko dzieci) w biednych afrykańskich krajach chodzi na co dzień boso. Skaleczona stopa bardzo często jest źródłem licznych infekcji, zakażeń i chorób. Dzieci następują na ostre kolce, łamią palce na kamieniach, nagminnie dochodzi do zerwań paznokcia, do różnych obtarć i skaleczeń - bardzo łatwo to sobie wyobrazić".

Pierwszą akcję zorganizowało w 2017 roku Koło Naukowe Horyzont działające przy bielskiej ATH - zostało zebranych wówczas 680 nowych par kolorowych plastikowych klapków, które w transporcie humanitarnym trafiły do Gambii. Rozdano je w różnych miejscach w całej Gambii, korzystając z pomocy jednej z muzułmańskich szkół oraz parafii katolickiej. W pamięci organizatorów pozostały radosne uśmiech gambijskich dzieci.
Grupa studentów rozpropagowała akcję, jej ideę i nie czekała długo na odzew. Do akcji przyłączyło się wiele bielskich szkół i przedszkoli, a także osób dorosłych i dzieci z całej Polski.
W tym roku akcję powtórzono. Od połowy maja do końca czerwca 2018 roku w wybranych miejscach można zostawiać nowe plastikowe klapki, które trafią do afrykańskich maluchów.

W Galerii Bielskiej BWA, tuż przy wejściu na wystawę „Kono Donkili". Afrykański teatr lalek, stoi specjalny kosz, do którego można wrzucać nowe klapki. Zachęcamy gorąco do udziału w akcji!

Szczegóły dotyczące akcji na stronie: www.klapkidlagambii.pl

 

 

Od 2 października 2018 uruchomiony został nowy serwis galerii pod adresem: http://galeriabielska.pl/
_____________________________________________________________

Stara strona stanowi archiwum galerii: http://archiwum.galeriabielska.pl
Przekierowania z głównej strony

>>

Nasze profile:

 

Facebook galerii     instagram galerii     YouTube galerii

 

Google Open Gallery

__________________________

Biuletyn Informacji Publicznej

>>