Akcja artystyczna „Zamknąć w ogniu”

„Dźwięki bez-kresu" Joli Knapek i „550800" Bo Jaroszka
______________________
sobota, 13 stycznia, 18.00 
Klubokawiarnia Aquarium
wstęp wolny

 


Jola Knapek, Bo Jaroszek, Zamknąć w ogniu, akcja artystycznaJak deklarują twórcy akcji: „Autorzy dotykając ulotnego medium, badają delikatną materię emocji, odkrywając jego siły i zależności, wraz z granicami artystycznego ekshibicjonizmu. W czasie performansu będzie można obserwować proces chemiczny, podczas którego nastąpi wydzielenie się dużej ilości energii, która rozproszy się w formie ruchów termicznych oraz świecenia atomów".

Jola Knapek
Absolwentka Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie, dyplom w pracowni prof. Jagody Adamus i dr hab. Adama Molendy w 2009 roku, oraz podyplomowych studiów z malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, dyplom w pracowni prof. Teresy Kotkowskiej-Rzepeckiej w 2011 roku. Obecnie doktorantka w zakresie Sztuk Plastycznych na Uniwersytecie Śląskim - Wydział Artystyczny w Cieszynie, opiekun artystyczny prof. Elżbieta Kuraj.
Od 2010 jest pomysłodawczynią, organizatorką i kuratorką corocznej interdyscyplinarnej imprezy artystycznej prezentowanej w przestrzeniach starego miasta w Bielsku-Białej pt: „Sztuka wychodzi na Rynek", obejmującej malarstwo, fotografię, grafikę, ceramikę, emalię, tkaninę, papier czerpany, instalację, performans i pokazy multimedialne. Prezentowała swoje prace na 24 wystawach indywidualnych, brała udział w ponad 30 wystawach zbiorowych.

Bo Jaroszek
Fotograf, absolwent Warszawskiej Szkoły Filmowej, specjalizacja fotografia.
Dyplom w Pracowni Fotografii Kreacyjnej prof. dr hab. Prota Jarnuszkiewicza w 2016 roku. Organizator życia artystycznego, członek wielu stowarzyszeń fotograficznych, prowadzi własną galerię Foto-Bo w Bielsku-Białej.
Jego ulubionym sposobem wyrażania się w sztuce są formy przestrzenne - fotoinstalacje oraz działania z pogranicza fotografii i sztuk plastycznych, a ulubionymi dziedzinami fotografii - portret i eksperyment. W swoich działaniach artystycznych wykorzystuje również performans.

http://www.foto-bo.art.pl/

 

 

Od 2 października 2018 uruchomiony został nowy serwis galerii pod adresem: http://galeriabielska.pl/
_____________________________________________________________

Stara strona stanowi archiwum galerii: http://archiwum.galeriabielska.pl
Przekierowania z głównej strony

>>

Nasze profile:

 

Facebook galerii     instagram galerii     YouTube galerii

 

Google Open Gallery

__________________________

Biuletyn Informacji Publicznej

>>