Teatr Remus - Obsesja

Fotorelacja >>


Teatr Remus_spektakl Obsesja

„Obsesja" to spektakl, który dotyka żywych obecnie tematów tolerancji i dyskryminacji . Zespół warszawskiego Teatru Remus zebrał w nim autentyczne historie - świadectwa osób, które doświadczyły agresji na tle rasowym. „Do stworzenia spektaklu zainspirował nas udział w jednej z warszawskich wielokulturowych imprez, podczas której zaatakowano scenę afrykańską. Była z nami wówczas z dwojgiem swoich małych dzieci nasza koleżanka, która jest afrobrazylijskiego pochodzenia. Do dziś mamy w oczach jej strach o dzieci. Tak pierwotnego przerażenia nikt z nas nigdy wcześniej nie widział na żywo. Postanowiliśmy zrobić ten spektakl, mając poczucie, że nikt w środku jednego z europejskich miast nie powinien dzisiaj doświadczać takiego strachu".
Z brutalnymi tekstami w spektaklu kontrastuje piękno odległych tradycji kulturowych, obecne w jego warstwie muzycznej i choreograficznej.

Teatr Remus_spektakl ObsesjaPrzy realizacji spektaklu współpracowali japońscy tancerze - Rui Ishihara (taniec Butoh) i Hana Umeda (taniec Nihon Buyo), a także aktorzy śpiewający tradycyjne wielogłosowe pieśni z różnych krajów Afryki m.in. Maroka i Ugandy, a także z Korsyki, Włoch, Brazylii i Bałkanów.

Spektakl powstał w ramach 3-letniego projektu współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu ds. Integracji Obywateli Państw Trzecich.

Obsada: Gwidon Cybulski, Daniel Brzeziński, Hana Umeda, Rui Ishishara, Joanna Nitka, Agnieszka Hakizimana, Dominika Jarosz
Reżyseria: Katarzyna Kazimierczuk

Teatr Remus_spektakl Obsesja


8 maja 2015, Galeria Bielska BWA

Od 2 października 2018 uruchomiony został nowy serwis galerii pod adresem: http://galeriabielska.pl/
_____________________________________________________________

Stara strona stanowi archiwum galerii: http://archiwum.galeriabielska.pl
Przekierowania z głównej strony

>>

Nasze profile:

 

Facebook galerii     instagram galerii     YouTube galerii

 

Google Open Gallery

__________________________

Biuletyn Informacji Publicznej

>>