POWRÓT DO ŹRÓDEŁ

Spotkanie z Izabelą Ołdak
czwartek, 12 grudnia, 17.00 (wstęp wolny)


Izabela Ołdak, Przebudzenie Kundalini, 2013, awarela, akryl na płótnieIzabela Ołdak przebywała jesienią w Indiach, biorąc udział w rezydencjach artystycznych organizowanych przez Fundację Vice-Versa w stanie Goa, a także w Studio Untitled w Bombaju.
„Poznając przeszłość możemy zrozumieć teraźniejszość. By odkryć istotę tworzenia, świadomie kreować i obcować ze sztuką, należy sięgnąć do jej korzeni, dlatego też na mojej mapie artystycznych doświadczeń nie mogło zabraknąć wyprawy do miejsca, skąd wywodzi się jedna z najstarszych kultur - do Indii. Przesiąknięta niezliczonymi mitami i legendami, pełna nadziei i oczekiwań, udałam się do tej bajkowej krainy w poszukiwaniu kolejnych źródeł sztuki, duchowości, uniwersalnych symboli i podobieństw kulturowych - pisze artystka.
 
Podczas spotkania Izabela Ołdak opowie o swoich badaniach i poszukiwaniach oraz duchowych i artystycznych doświadczeniach. Pokaże także zdjęcia z miejsc inspirujących jej działania oraz dokumentację fotograficzną powstałych tam prac.

Izabela Ołdak - artystka i kuratorka, absolwentka Wydziału Malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu (2007) oraz Dutch Art Institute w Enschede w Holandii (2010). Zajmuje się malarstwem, rysunkiem, nowymi mediami, performansem, projektami typu site-specific oraz działaniem w przestrzeni publicznej. Głównym źródłem inspiracji jest dla niej Natura, mitologia, magia i folklor. W swoich projektach artystka często wykorzystuje archetypy, symbole i wzory. Jest kuratorką wystaw oraz międzynarodowych rezydencji artystycznych.

Izabela Ołdak przy geoglifie, Ugalismol, Goa, Indie

Od 2 października 2018 uruchomiony został nowy serwis galerii pod adresem: http://galeriabielska.pl/
_____________________________________________________________

Stara strona stanowi archiwum galerii: http://archiwum.galeriabielska.pl
Przekierowania z głównej strony

>>

Nasze profile:

 

Facebook galerii     instagram galerii     YouTube galerii

 

Google Open Gallery

__________________________

Biuletyn Informacji Publicznej

>>