Rafał Zgud - MAKING OF BALLETTO

Projekcja filmu, panel dyskusyjny, poniedziałek, 29 kwietnia, 18.00
"TyDzień Tańca" - program


___________________________________________________________________

 

Tydzień Tańca - logo

Filmowy dokument Rafała Zguda, to making of z sesji fotograficznej we wnętrzach zamków w Bielsku-Białej i Pszczynie. Autor filmował młode baletnice ze Studia Tańca Entrée w pięknych zabytkowych wnętrzach w trakcie ich pozowania do zdjęć, które znalazły się następnie w kalendarzu Studia Tańca Entrée na 2013 rok. Specjalny program zajęć dla uczennic, wpisujący się w dworski klimat, mocno powiązany z początkami baletu, przygotowała Aleksandra Skowrońska, tancerka i choreografka prowadząca Studio Tańca Entrée, pomysłodawczyni projektu „TyDzień Tańca", którego pierwsza edycja odbyła się w 2008 roku. Tancerki fotografowali Roman Hryciów i Adrian Lach.

 

Making of Balletto, fot. R. Hryciów

 

Making of Balletto, fot. R. Hryciów

 

Making of Balletto, fot. A. Lach

 

Making of Balletto, fot. M. Skowroński

 

Rafał Zgud - operator obrazu filmowego i telewizyjnego, autor zdjęć do filmów fabularnych i reklamowych. Jest absolwentem Wydziału Filmu i Fotografii Wyższej Szkoły Sztuki i Projektowania w Łodzi (2006).

Roman Hryciów - fotografik, absolwent Wyższego Studium Fotografii w Warszawie (1985-1987), autor zdjęć dla agencji reklamowych, wydawnictw i teatrów, laureat około stu nagród i wyróżnień w krajowych i międzynarodowych wystawach fotograficznych, członek Związku Polskich Artystów Fotografików.

Adrian Lach - student Instytutu Twórczej Fotografii w Opawie w Czechach (urodzony w 1989 roku w Bielsku-Białej), stypendysta w dziedzinie kultury i sztuki miasta Bielska-Białej. Organizator „Przeglądu Fotokastów" w ramach IV Foto Art Festiwalu (2011).

 

Making of Balletto, fot. M. Skowroński

 

Film Rafała Zguda - prezentowany w Galerii Bielskiej BWA w dniu 29 kwietnia, obchodzonym na świecie jako Międzynarodowy Dzień Tańca - jest częścią programu „Tygodnia Tańca 2013", przebiegającego w tym roku pod hasłem „Dworski bal-et". W dniach 27-29 kwietnia w Muzeum Zamkowym w Pszczynie oraz w Bielsku-Białej odbywać się będą prezentacje fotografii, filmu, wykłady na temat narodzin tańca klasycznego, koncerty muzyki barokowej, etiudy taneczne młodych baletnic oraz happening z udziałem publiczności.

Organizatorem „Tygodnia Tańca" jest Studio Tańca Entrée, współorganizatorem Galeria Bielska BWA.

Więcej informacji na stronie  tegorocznej edycji "Tygodnia Tańca">>

strona www Studia Tańca Entree

 

Od 2 października 2018 uruchomiony został nowy serwis galerii pod adresem: http://galeriabielska.pl/
_____________________________________________________________

Stara strona stanowi archiwum galerii: http://archiwum.galeriabielska.pl
Przekierowania z głównej strony

>>

Nasze profile:

 

Facebook galerii     instagram galerii     YouTube galerii

 

Google Open Gallery

__________________________

Biuletyn Informacji Publicznej

>>