JOSEF SPRINZAK Performans i spotkanie z artystą

Relacja: "Panorama" TVP 2
(od 19 min 10 s)


18 czerwca 2012, g. 19.00

Josef Sprinzak, performans

 

Izraelski artysta Josef Sprinzak od wielu lat zajmuje się sztuką performansu. Głównym środkiem ekspresji dla Sprinzaka jest jego głos i wypowiadany tekst, które performer łączy często z obrazem, muzyką i dźwiękiem. Jego artystyczny język bazuje na dzieleniu na sylaby wypowiadanych słów, artysta używa przy tym różnych technik oddychania i skrajnych możliwości swojego głosu. Działania te służą mu do interpretacji tekstu w sposób, który zwiększa zawarte w nim jego fizyczne i przestrzenne aspekty. Stara się w ten sposób jednocześnie dotrzeć do źródeł języka i uchwycić doświadczenie totalnego teatru. 
Sprinzak jest jednym z pierwszych poetów dźwiękowych w Izraelu. Jego sztuka pozostaje pod znacznym wpływem dadaistów, poetów futurystycznych, a także wielu współczesnych muzyków awangardowych i rockowych.

18 czerwca artysta zaprezentował w Galerii Bielskiej BWA performans pt. "TEX, TSO, UND", po którym odbyło się również spotkanie z performerem.

Josef Sprinzak urodził się w 1962 roku w Jerozolimie. Studiował Computer Science i Visual Theatre na Hebrew University of Jerusalem, Ben-Gurion University of the Negev w Izraelu oraz emisję głosu w Roy Hart Artistic Center we Francji. Występował podczas wielu wydarzeń artystycznych, poetyckich i teatralnych w Izraelu, Europie i Korei Południowej. Mieszka w Tel Awiwie.

Więcej informacji o artyście i jego pracach na profilu artysty na MySpace

Od 2 października 2018 uruchomiony został nowy serwis galerii pod adresem: http://galeriabielska.pl/
_____________________________________________________________

Stara strona stanowi archiwum galerii: http://archiwum.galeriabielska.pl
Przekierowania z głównej strony

>>

Nasze profile:

 

Facebook galerii     instagram galerii     YouTube galerii

 

Google Open Gallery

__________________________

Biuletyn Informacji Publicznej

>>